Drew Brees Alışkanlıklarından Vazgeçiyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Kelly Bailey / CC-BY

Drew Brees, her zamanki gibi yine gerçekten hayret verici olaylar ile gündeme gelmeye devam ediyor.  

New Orleans Saints’in #9 numaralı Quarterback oyuncusu Drew Brees, bugün gazetecilere yapmış olduğu bir açıklamada dikkat çekici bir konuya değindi. 

Yapmış olduğu açıklamada covid-19’un onu “parmak yalama” alışkanlığından neredeyse kurtardığını ifade eden Brees, oldukça hayret verici sözler sarf etti. 

“İnan ya da inanma, şunu söylüyorum ki 4 aydır parmaklarımı yalamadım. Bunu her zaman yapardım. Yani bu böyle bir alışkanlıktı, değil mi? Sadece bir kitabın sayfasını çevirmek ya da parmaklarımda biraz yapışkanlık elde etmek için bile. Sadece bilinçsizceydi. Ancak Covid-19‘dan dolayı bu alışkanlığı bilinçli bir şekilde kırdım.” 

Drew Brees Alışkanlıklarından Vazgeçiyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Tammy Anthony Baker / CC-BY

“Alışkanlığımı kendim kırmış olabilirim. Ve eğer parmak yalama alışkanlığım konusunda gerçekten, kendim bu alışkanlığımı kırabilirsem o zaman bu; herkesin herhangi bir alışkanlığı kırabileceği anlamına gelir. Gerçekten bu olay kontrolden çıkmıştı.” 

“Ancak bunun bir amacı vardı, sanki bir kâğıt yığınını alıp onları çevirmeye başlamam gerekiyormuş gibi hemen parmaklarımı yalardım. Ne zaman elime bir futbol topu alsam hemen parmaklarımı yalardım.” 

“Dinle, topu almadan ve fırlatmadan önce parmaklarını yalamak çok normal bir şey, ama topu attıktan sonra parmaklarımı yalamak mantıklı değil. Bunun tamamen bilinçsiz olduğunu biliyordum. Bir vurguda bunu görene ve fark edene kadar gerçekten bunu yaptığımı bilmiyordum ve sadece kafamı sallayıp şunları söylerdim. “Sanırım bu sadece benim tuhaflıklarımdan biri.”  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here