David Tepper Üniversitelerde Burs Bağışlarına Devam Ediyor

Carolina Panthers ve David And Nicole Tepper Vakfı’nın sahibi olan David Tepper, üniversite öğrencileri için gerçekleştirmekte olduğu burs faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 

Geçtiğimiz haftalarda S. Carolina Üniversitesi’nin Spor ve Eğlence Yönetimi bölümünde burs programı başlattığını belirten Nicole ve David Tepper çifti; bu sefer de Johnson C. Smith Üniversitesi’nde burs faaliyetlerini yürütmeye başladı. 

S. Carolina Üniversitesi için kurulan burs programı dahilinde Spor ve Eğlence Yönetimi bölümü öğrencilerine kişi başı 4 yıl süreli ve senede 10.000 dolar olmak üzere toplamda yarım milyon dolardan daha fazla bir burs yardımı gerçekleştireceğini bildiren çift; bugün yapmış oldukları açıklamada Johnson C. Smith Üniversitesi’nde gerçekleştirecek oldukları burs yardımının 70 öğrenci için olduğunu ifade etti.  

David Tepper, S. Carolina Üniversitesi'ne Burs Yardımı Yapıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By James Willamor / CC-BY-SA

Tepper çifti; üniversitede Covid-19 salgınından dolayı maddi sıkıntılar yaşayan öğrenciler olduğunu fark ederek 70 öğrenci belirleyip bu öğrenciler için 250.000 dolarlık bir burs yardımı yapacaklarını açıkladı.  

David Tepper; “Nicole ve ben, Johnson C. Smith Üniversitesi’ni ziyaret ettik. Üniversitenin başkanı olan Bay Armbrister ile okuldaki bazı liderleri tanıdık. Bu salgın, özellikle eğitimini tamamlamaya ve derecelerini kazanmaya çalışa öğrenciler olmak üzere birçok insanı zor bir noktaya yerleştirdi. Umarım bu katkı yardımcı olabilir. Bu kurum bu topluluk için çok şey ifade ediyor.”  

Johnson C. Smith Üniversitesi (JCSU) Başkanı Clarence D. Armbrister ise konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada; Tepper çiftinin gerçekleştirmiş olduğu burs faaliyetlerinden dolayı minnettarlıklarını dile getirdi.  

“Üniversiteye yapılan bağış, Charlotte topluluğundaki ve topluluğun ötesindeki (dışındaki) azınlık öğrencilerine olan bağlılıklarını teyit ediyor. JCSU gibi siyahi üniversitelerin başarısını devam etmesi kritik bir nokta. Bu tür ortaklıklar, işyerinde ve toplumda yeni nesil liderleri eğiten HBCU’ları sürdürmek için gereklidir. Covid-19’un insanlar üzerindeki orantısız etkisiyle beraber bu burs fonlarını bağışlamak için daha iyi bir zaman olamazdı.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir