Dak Prescott, Franchise Tag İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye

Dak Prescott, uzun süredir beklenen franchise tag’e imzasını attı.  

Geçtiğimiz sezonda çaylak senesini oynayan ve sezon boyunca 64 maçın hepsinde başlangıç oyuncusu olan Dak Prescott’un bir franchise tag ile Dallas Cowboys ile olan bağlarını daha da güçlendirmesi zaten bekleniyordu. 

İlk önce ESPN tarafından duyurulan ve daha sonra NFL Network’ten Jane Slater tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir haber doğrultusunda Prescott’un bugün Dallas Cowboys ile bir franchise tag anlaşması yapması öngörülmüştü.  

Dak Prescott Franchise İmzalamayı Umuyor | Korumalı Futbol Türkiye

Geçtiğimiz saatlerde resmi kaynaklardan yapılan açıklamalarla beraber oyuncunun Dallas Cowboys ile 31,4 milyon değerinde bir franchise tag imzaladığı doğrulandı.  

NFL Research tarafından yapılan araştırmalara göre Dak Prescott, Dallas Cowboys’un  1993’ten bu yana franchise tag uyguladığı sekizinci oyuncu oluyor.

Dallas Cowboys, daha önce franchise tag uygulamış olduğu 7 oyuncudan –Lawrence,  Dez Bryant ve Ken Hamlin ile oldukça uzun vadeli anlaşmalar yapmıştı.  

Oyuncu Hakkında Daha Fazlası  

Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak 
 

Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak | Korumalı Futbol Türkiye

Prescott, Instagram üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber; ırkçılığa karşı olan savaşa destek kapsamında 1 milyon dolar bağışlayacağını taahhüt etti.    

Prescott; “Polis eğitimimizi geliştirmek ve eğitim yoluyla sistematik ırkçılığı le almak için harekete geçmeyi ve 1.000.000 $ taahhüt etmeyi planlıyorum.” Sözlerini kullanarak ırkçılık savaşında yerini aldı.   

Maddi yöndeki desteğinin yanı sıra Dak Prescott, “Black Lives Matter” hareketine teşvik etmeye ve değişim taahhüdünü desteklemeye yardımcı olmak için barışçıl protestolara olan inancını da dile getirdi.    

“Bir siyahi Amerikan olarak huzursuz ve bıkkınım. Olabildiğince iyimserim, hayatın her koşulunda olumlu olanı anlamaya ve bulmaya çalışıyorum.”   

“Annem bana bir sebepten dolayı yaşamak için “inanç” kelimesini bıraktı. Her bireyin iyiliğine ve bir bütün olarak bu ülkeye inanıyorum!” 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here