Dak Prescott Franchise İmzalamayı Umuyor

Dak Prescott ‘un Dallas Cowboys ile franchise tag imzalaması bekleniyor. 

İlk önce ESPN tarafından duyurulan ve daha sonra NFL Network’ten Jane Slater tarafından yapılan bir habere göre Prescott, pazartesi günü Dallas Cowboys ile 31,4 milyon dolar değerinde “özel” düzenlenmiş bir franchise tag imzalayabilir. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda imzalanması beklenen franchise’la birlikte, Dallas Cowboys ve Dak Prescott uzun vadeli bir anlaşma yapmak üzerine karar vermek için 15 Temmuz tarihine kadar bir süreye sahip olacak. 

Ancak geçtiğimiz sezon çaylak senesini oynarken yer aldığı 64 oyunun hepsinde başlangıç oyuncusu olan Prescott’un takım gözünde oldukça değerli bir oyuncu olduğu bilindiğinden dolayı; takımla uzun vadeli bir anlaşma yapabileceği öngörülüyor.  

Oyuncu Hakkında Daha Fazlası 

Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

Dak Prescott Polis Eğitimleri İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak | Korumalı Futbol Türkiye

Prescott, Instagram üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla beraber; ırkçılığa karşı olan savaşa destek kapsamında 1 milyon dolar bağışlayacağını taahhüt etti.   

Prescott; “Polis eğitimimizi geliştirmek ve eğitim yoluyla sistematik ırkçılığı le almak için harekete geçmeyi ve 1.000.000 $ taahhüt etmeyi planlıyorum.” Sözlerini kullanarak ırkçılık savaşında yerini aldı.  

Maddi yöndeki desteğinin yanı sıra Dak Prescott, “Black Lives Matter” hareketine teşvik etmeye ve değişim taahhüdünü desteklemeye yardımcı olmak için barışçıl protestolara olan inancını da dile getirdi.   

“Bir siyahi Amerikan olarak huzursuz ve bıkkınım. Olabildiğince iyimserim, hayatın her koşulunda olumlu olanı anlamaya ve bulmaya çalışıyorum.”  

“Annem bana bir sebepten dolayı yaşamak için “inanç” kelimesini bıraktı. Her bireyin iyiliğine ve bir bütün olarak bu ülkeye inanıyorum!” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir