Matt Nagy, Bears’ın 2020 Sezonu Hakkında Açıklama Yaptı

Chiacgo Bears‘ın baş koçu Matt Nagy, takımın son iki sezondaki durumunu değerlendirerek 2020 sezonu hakkında açıklamalar gerçekleştirdi.

2018’de Chicago Bears‘a baş koç olarak getirilen Matt Nagy, takıma koçluk ettiği son iki sezondaki ilk dört maçtan üçünü kazanmış ve her seferinde Green Bay Packers’a yenilerek başarı zincirini bozmuş, istediği başarıyı elde edememişti.

Matt Naggy: “Postseason İçin Yanlış Kararlar Verdim.”

42 yaşındaki futbol koçu Matt Nagy, ESPN üzerindeki Waddle & Silvy Show programında yapmış olduğu bir açıklamada; son sezonlardaki stratejilerini gözden geçireceklerini ve yeni sezona farklı adımlar atarak başlayacaklarını bildirerek yeni sezon hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu.

Postseason için verdiğim kararlar, açıklama yaparken geriye dönüp düşündüğüm şeylerden biri. Bu sezon böyle bir şey olmayacak.

Bears Koçu Matt Nagy, 2020 Sezonu Hakkında Açıklama Yaptı
Chiacgo Bears’ın baş koçu Matt Nagy,

Nagy ayrıca; Nick Foles ve Mitchell Trubisky rekabetini de değerlendirerek, takımın QB1 oyuncusunun seçilmediğini ve bunun 2020 sezonundaki performanslarının temelindeki en önemli şeylerden biri olacağını açıkladı.

Hatırlarsanız daha önce de Tarik Cohen tarafından yapılan yorumlarla beraber; Nick Foles ve Mitchell Trubisky rekabetinin Chicago Bears‘ın 2020 sezonundaki stratejik yol haritasını belirleyecek ve yeni sezonda istedikleri başarıya ulaşmalarındaki en önemli unsurlardan biri olduğu nitelendirilmişti.

(Bkz: Tarik Cohen’ın Nick Foles ve Mitchell Trubisky Hakkındaki Yorumları)

Son iki sezonda Chicago Bears ile istediği başarıyı elde edemeyen Nagy, takımdaki sorunların üstüne gidileceğini ve stratejilerindeki yanlış noktaları belirleyeceklerini; yeni sezona çok daha iyi başlayacak ve istedikleri başarılara ulaşmak uğurunda büyük adımlar atacaklarını belirterek sözlerini noktaladı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.