Nick Foles, Mitch Trubisky Hangisi Bears İçin QB1 Olacak?
For Nick Foles Photo Copyrights : Reinhold Matay-USA TODAY Sports Photo Taken From IPTC Photo Metadata For Mitchell Trubisky Photo: We Couldn't find any owner for copyrights, if this photo belongs to you, please contact with us.

Nick Foles transferi ve Chicago Bears’ın Mitchell Trubisky’nin 5. yıl seçeneğini reddetmesi üzerine başta Chicago Bears taraftarları olmak üzere tüm NFL takipçilerinin aklında tek soru var; Chicago Bears’ın yeni sezonda QB1 oyuncusu kim olacak?

NFL‘in diğer takımlarında geçen sezonki 16 maçın hepsini başlatan oyun kurucular yer alıyordu. Ancak 2009 yılından bu yana Chicago Bears, kendisi için kalıcı bir oyun kurucu bulamamış ve sağlam bir başlangıç kadrosu oluşturmakta eksiklikler yaşamıştı.

Öyle ki Chicago Bears, 2006 yılında Rex Grossman ve 2009 yılında Jay cutler ile 2006, 2009 sezonlarının her maçında sabit bir kadroyla başlamış ve oldukça iyi iş çıkarmıştı.

Jay Cutler, Chicago Bears‘da geçirdiği 8 sezonluk dönemde takım üzerinde oldukça güzel bir hakimiyet kurarak maçlarda takımı iyi yönlendirmeyi başarmış ve 23,443 yard, 154 TD istatistiklerini elde ederek Chicaco Bears’ın şeref salonu oyuncularının zirvesinde yerini almıştı.

Tarik Cohen: “Aynı Anda Sahada İki QB Olmayacak”

Chicago Bears‘ın running back oyuncusu Tarik Cohen, geçtiğimiz günlerde ESPN ile aralarında geçen bir konuşmada; takımın hangi oyuncuyu QB1 olarak seçeceği hakkında bazı yorumlar yaptı.

“Ben sadece bu tip olaylara, Koç Nagy’nin bize her zaman rekabetin başarıyı doğurduğunu söylediği bir şey olarak bakıyorum. Aynı anda sahada iki oyun kurucu olamayacağını biliyorsunuz, bu yüzden ikisinden birisi QB1 pozisyonuna hakim olacak. neler olacağını görmek oldukça ilginç olacaktır.”

Nick Foles Ve Mitchell Trubisky Rekabeti

Nick Foles ve Mitchell Trubisky arasındaki rekabette şu an en çok el üstünde tutulan oyuncu hiç kuşkusuz Mitchell Trubisky.

Mitchell Trubisky, Chicago Bears Pro Bowl
Mitchell Trubisky, Chicago Bears Pro Bowl

Bunun sebeplerinden biri ise hiç kuşkusuz Trubisky‘nin, 2018 yılında Pro Bowler olarak 1985’te Jim McMahon‘dan beri Pro Bowl’u yapan ilk Chicago Bears oyun kurucusu sıfatını elde etmesi.

Ancak Nick Foles‘da Philadelphia Eagles‘ı 2017 yılında ilk Super Bowl şampiyonluğuna taşımıştı. Böylelikle de gerek takım ve NFL tarafından gerekse de Philadelphia Eagles taraftarı tarafından oldukça büyük saygı ve sevgi görmüştü.

Nick Foles, Philadelphia Eagles Super Bowl LII Şampiyonluğu
Nick Foles, Philadelphia Eagles Super Bowl LII Şampiyonluğu

Açıkçası Nick Foles ve Mitchell Trubisky‘nin rekabet tablosuna uzaktan tarafsız bir gözle baktığımız zaman bu rekabetin oldukça büyük olduğu ve işin içinden çıkmanın bir hayli zor olduğunu söylemek gerekiyor.

Fakat hatırlarsanız, Chicago Bears bu ayın başlarında Mitchell Trubisky’nin 5. yıl seçenğini reddetmişti. Bu olaydan biraz fikir edinmek gerekirse, Chicago Bears’ın kesin olmamakla beraber; QB1 pozisyonu için Nick Foles’a yöneldiğini tahmin edebiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here