Cardinals, Budda Baker ile Sözleşmeyi Uzattı | Korumalı Futbol Türkiye
(Left Side )-Background Photo By FF Swami / CC-BY-SA Budda Baker Photo By Jeffrey Beall / CC-BY

Arizona Cardinals’in Safety oyuncusu Budda Baker, 4 sene daha  Cardinals kadrosunda kalacak. 

Arizona Cardinals, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile, takımın 3 sezondur Safety oyuncusu olan Budda Bakker ile 4 yıl süreli bir uzatma anlaşması imzaladıklarını duyurdu. 

Takım yönetimi tarafından yapılan duyurular doğrultusunda geliştirilen NFL Network raporlamaları içerisinde; Budda Baker’ın Arziona Cardinals ile imzaladığı uzatma anlaşmasının; 4 yıl süreli olduğu, 59 milyon dolar değerinde olduğu ve 33,1 milyon dolar garantili olduğu bildirildi.  

Budda Baker – Kariyer ve İstatistikler 

Cardinals, Budda Baker ile Sözleşmeyi Uzattı | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By FF Swami / CC-BY-SA Budda Baker Photo By Jeffrey Beall / CC-BY

2017 NFL Draft’ın 2. round ve 36.  sırasından Arizona Cardinals tarafından seçilmiş olan Baker, 25 Mayıs tarihinde Arizona Cardinals ile; 4 yıl süreli, 6,83 milyon dolar değerinde olan, 3,88 milyon dolar garantili ve +3,10 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşmasını imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana dek Arizona Cardinals adına forma giyen oyuncu, toplamdaki 3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 14 Passes Defended 
  • 4 Fumbles Forced 
  • 4 Fumbles Recovered 
  • 34 Yards Recovered Were Fumbles Returned 
  • 240 Solo Tackles 
  • 83 Assist Tackles 
  • 18 Tackles For Loss 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra; 

  • 2017 NFL All-Rookie Team 

Ödülünü de elde etti ve toplamda 46 maçta yer aldı. 

3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği gibi toplamda 46 maçta yer almış olan Budda Baker; bu 46 maçın 36’sında başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleGreen Bay Packers’tan Jacob Blake Açıklaması
Sonraki makaleMinnesota Vikings, Taraftar Kabul Etmeyecek
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here