Brian Winters Serbest Bırakıldı

New York Jets, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın 7 sezonluk guard oyuncusu olan Brian Winters ‘ı serbest bıraktıklarını bildirdi.  

NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından yapılan raporlamalar dahilinde; son birkaç sezondur maçlarda right guard start oyuncusu şeklinde yer alan Brian Winters’ın serbest bırakılması ile; 2020 sezonu için takım bütçesinden 7,28 milyon dolarlık bir tasarruf gerçekleştirildiği bildirildi.  

Brian Winters – Kariyer ve İstatistikler  

Brian Winters Serbest Bırakıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Brian Winters Photo By Jeffrey Beall / CC-BY Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

2013 NFL Draft’ın 3. round ve 72. Sırasından New York Jets tarafından seçilmiş olan Winters, bu zamana kadar takımla geçirmiş olduğu 7 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca, toplamda 89 maçta yer aldı.  

2013 yılında New York Jets ile başlayan ve 3 Ağustos 2020 tarihinde takım tarafından serbest bırakılmasına kadar süren 7 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca toplamda 89 maçta yer almış olan oyuncu; bu maçların 79’unda başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Brian Winters’ın Serbest Bırakılması Sonrası Takım Kadrosu Analizi 

Van Roten: Newton'la Belichick'i Beraber Düşünmek "Korkunç" | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC-BY-SA

Maçlarda right guard pozisyonunda start alan Brian Winters’ın serbest bırakılması ile beraber; oyuncunun pozisyonunu doldurabilecek olan kişinin Greg Van Roten olma ihtimali gün geçtikçe büyüyor. 

2 Nisan 2020 tarihinde takımla 3 yıl süreli bir anlaşma imzalamış olan Roten, şu anda takım kadrosunda Guard oyuncusu olarak yer alıyor; antrenman kamplarının bitişi ve yeni sezonun başlangıcı arasındaki dönemde oyuncunun potansiyel pozisyonunun belirlenmesi ve kamuoyuna duyurulması bekleniyor.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir