Van Roten: Newton'la Belichick'i Beraber Düşünmek
Photo By Keith Allison / CC-BY-SA

Cam Newton’ın eski takım arkadaşı Van Roten, bugün Sirius XM NFL Radyo aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklama ile New England Patriots ile anlaşma imzalayan Cam Newton hakkındaki düşüncelerini paylaştı. 

Kendisi de tıpkı Cam Newton gibi Carolina Panthers’den ayrılarak farklı bir takımla anlaşma imzalayan Van Roten (2 Nisan 2020 tarihinde New York Jets ile 3 yıllık bir anlaşma imzaladı.) bugün yapmış olduğu açıklamada; Cam Newton ile Bill Belichick’i beraber düşünmenin “korkutucu” olduğunu dile getirdi.  

“Şaşırdım ancak bunun mantıklı olduğunu da gördüm. Düşünsene franchise bir Quarterback’e  sahipsin ve onu serbest bırakacak mısın?

“Bu benim için ilginç bir iş kararı gibi görünüyor, çünkü bir koçluk personelinden birini değiştirebilirsin ya da scout departmanında yeni birini edinebilirsin. Hatta futbolda herhangi bir iş bölümünde değişiklik yapabilirsiniz ancak söz konusu bir franchise Quarterback oyuncusu olduğunda -ve ligde bunu kanıtlayacak çok sayıda takım var- aldığınız kararda haklı olursanız iyi olur. Cam Newton’ın geçmişte bazı yaralanma sorunları olduğunu biliyorum ancak, adam bir rakip.”  

Cam Newton, Patriots ile Antrenmanlara Başladı! | Korumalı Futbol Türkiye

New England Patriots’a ne getiriyor?  Çünkü Cam Newton’ın hem sağlıklı olup hem de Bill Belichick’in offense’inde olduğunu düşünmek gerçekten dehşet verici. Çünkü o bir gamechanger, bir takımı Super Bowl’a getirdi. O; oyun planı için bir baş ağrısı.”

“Şöyle ki sağlıklı olduğu zaman; koşusunu durdurabilirsin ancak bu sefer paslarını savunman gerekir. Eğer paslarını durdurabilirsen o zaman da koşuyu hesaba katmalısın, bu yüzden temel olarak bir şey seçeceksin ve o diğerini yapacak. Ve şimdi kendisini kazanmak isteyen Cam Newton’la sadece kazanmakla ilgilenen Bill Belichick’i  birleştiriyorsun. Bu yüzden, bu kesinlikle ligin geri kalanı için bir felaket tarifi.”  

Önceki makaleEddy Pineiro: Üzerimde “Baskı” Var
Sonraki makaleMichael Bidwill Evine Geri Döndü
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here