2020 Supplemental Draft İptal Edildi

2020 Supplemental Draft organizasyonu Tarihe Karıştı

Bugün NFL tarafından yapılan resmi bir açıklamayla beraber, 2020 sezonu içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan Supplemental Draft ’ın Covid-19  pandemisinden dolayı iptal edildiği bildirildi.  

Ulusal Futbol Ligi dahilinde alınan bu kararla beraber lig bünyesindeki tüm takımlara da bu sezonda Supplemental Draft’ın gerçekleştirilmeyeceği ifade edildi.

Yapılan açıklamalarla beraber bu seneki Supplemental Draft’ın 2021 tarihinde gerçekleşmesinin öngörüldüğü bildirildi.  

Supplemental Draft Nedir?  

Supplemental Draft, Türkçe tabiri ile “Yedek Taslak” olarak adlandırılıp, NFL Draft’ta belirli nedenlerden dolayı seçilememiş veya draft’a katılamamış olan oyuncuların takımlar tarafından yeniden seçilebilmesine olanak tanıyan bir organizasyondur.  

NFL Açıklamaları Hakkında Daha Fazlası 

NFL Helmet Challenge Adaylarına $1.37 Milyon Fon Desteği | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Erik Drost / CC By

NFL Helmet Challenge Adaylarına $1.37 Milyon Fon Desteği 

NFL Network tarafından yapılan bir açıklamayla beraber; NFL Helmet Challenge’da 1 milyon dolarlık büyük ödül için yarışan adaylardan bir grup yarışmacıya, çalışmaları doğrultusunda HeadHealthTECH bünyesinden 1,37 milyon dolarlık fon desteği sağlandığı bildirildi.   

Yapılan fon destekleri doğrultusunda ise NFL Halkla İlişkiler ve Politika Genel Müdür Yardımcısı Jeff Miller şu açıklamaları gerçekleştirdi;   

“Gelecek yıl da katılımcılarımızın çabalarını destekleyecek ve prototiplerini test edeceğimizden dolayı çok heyecanlıyız.”   

Helmet Challenge Nedir?   

Helmet ChallengeUlusal Futbol Ligi’nde hali hazırda oyuncular tarafından kullanılan bütün kask moddellerinin geliştirilmesi yönünde insanları teşvik etmeye dayanan bir challenge’dır.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir