Stampeders Royce Metchie ile Kontratı Uzattı

Calgary Stampeders Royce Metchie’yle Uzatma Anlaşması İmzaladı

2018 sezonu Grey Cup şampiyonu olan ve off-season döneminde yaptıkları faaliyetler ile yeni sezonda oldukça iddialı olduklarını dolaylı yoldan ifade eden Calgary Stamepders; 2 sezondur Defensive Back oyuncusu olarak Stampeders kadrosunda rol oynayan Royce “Rolls” Metchie ile uzatma anlaşması imzaladı.

Takımın Genel Müdürü John Hufnagel, Metchie‘yle imzaladıkları uzatma anlaşmasına yönelik şu açıklamaları yaptı;

“Royce, ilk sezonunda Starter olarak güvenlikte oldukça etkileyiciydi ve onun gelişmeye devam etmesini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Defensive Back oyuncusu Metchie ise, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini şu sözler ışığında ifade etti;

Calgary‘ye geri dönmek harika. Her şeyden sonra, bana ihtiyacım olan fırsatı verdiler. Geri döndüğüm için ve gelecek sezon için heyecanlıyım.”

Royce Metchie – Kariyer ve İstatistikler

2018 CFL Draft‘ının 3. round ve 25. sırasından Calgary Stampeders tarafından seçilmiş olan Defensive Back oyuncusu Metchie, 14 Mayıs 2018 tarihinde Calgary Stampeders ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Calgary Stampeders adına sahaya çıkmış olan Defensive Back oyuncusu Metchie, 2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 3 Passes Intercepted on Defense
  • 9 Yards Interceptions Were Returned
  • Longest Interception Return (7)
  • 48 Solo Tackles
  • 3 Solo Tackle (Preseason)

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 24 maçta yer aldı.

Defensive Back oyuncusu Metchie; 2 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yer almış olduğu bu 24 maçın 17’sinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir