Saygun Ofluoğlu, BAU Lions’ın Baş Koçu Oldu

Saygun Ofluoğlu, BAU Lions'un Baş Koçu Oldu | Korumalı Futbol Türkiye
Rights of Lion Logo Belongs to BAU Lions American Football Team

Türkiye’nin En Başarılı Amerikan Futbolu Koçlarından Biri Olarak Bilinen Saygun Ofluoğlu, Bahçeşehir Lions’ın Baş Koçu Oldu  

Hem Twitter hem de Instagram üzerinden Bahçeşehir Lions ve Saygun Ofluoğlu’nun resmi hesaplarından eşzamanlı olarak kamuoyuna duyurulan haber, Türkiye Korumalı Futbol Ligleri‘nin gündemine bir bomba gibi oturdu.

Korumalı Futbol Milli Takımımızın defans koordinatörlüğünü yapmakta olan başarılı koç Saygun Ofluoğlu, bugün yapmış olduğu açıklama ile Koç Rams’ten sonraki kariyerinde Bahçeşehir Lions’ın baş koçu ve Bahçeşehir Üniversitesi Korumalı Futbol Departmanı Branş Sorumlusu olarak görev yapacağını bildirdi. 

Koç Ofluoğlu, Instagram aracılığıyla paylaşım yaptığı haberde yeni takımı olan BAU Lions’a baş koç olarak katılmasını şu sözler ile ifade etti;  

“Bu sene ve umarım uzun bir süre BAU Lions’ın başında sahaya çıkacağım. Öncelikle bana güvenen Bahçeşehir Üniversitesi’ne ve bugünlere gelmeme yardımcı olan Koç Rams’e  teşekkür ederim. Yurtiçi ve yurtdışı tekliflerini sunan, projelerini anlatan bütün takımlara da ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Son kararım olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde çalışmak istediğime ve bir süre pro lige ara vermem gerektiğini hissettim. Bu süreçte BAU Lions ve Milli Takım ile ilgilenip, kalan zamanımı kendime ayıracağım. Desteklerini esirgemeyen herkesi öpüyorum. #nextchapter #golions ps: aslan en sevdiğim hayvandır.”  

Saygun Ofluoğlu – Kariyeri  

2004 yılında arkadaşlarıyla kurduğu Koç Rams’te 13 yıl forma giyen Ofluoğlu; 2017 yılında oyunculuk kariyerini sonlandırdı. 

2017 Sezonunda; John Alexander Booker yönetiminde Türkiye Şampiyonluğu ve Orta Avrupa Futbol Ligi ikinciliği yaşayan Koç Rams’in ofansif koordinatörlüğü görevini üstlendikten sonra, 2018 yılında John Alexander Booker’ın yerine geçerek takımın baş antrenörü olarak görev almaya başladı.

Koç Rams takımında başlayan koçluk kariyeri ve başarılarına;  

  • 4 sene üst üste Türkiye Profesyonel Ligi Şampiyonluğu 
  • Üniversiteler 1. Ligi Şampiyonluğu 
  • IFAF Final-Four 
  • CEFL 2’nciliği 
  • TR U-19 Ligi Şampiyonluğu  

Gibi sayısız başarıyı sığdırmış olan Ofluoğlu; aynı zamanda şu anda Korumalı Futbol Milli Takımımızın defans koordinatörlüğünü de üstlenmekte olup, 05.08.2020 tarihi itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi’nin BAU Lions Football takımında baş koç ve BAU Korumalı Futbol Departmanı’nda Branş Sorumlusu olarak görev almaya başladı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir