Phyllis George Hayata Gözlerini Yumdu

CBC‘de The NFL Today programının sevilen yüzlerinden Phyllis George, 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.

George ailesinin sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamada perşembe günü kanında bir sıkıntı olan ve uzun süre savaş veren Phyllis George‘un bugün Lexington Hastanesi‘nde hayata gözlerini yumduğu belirtildi.

“Bizim İçin O İnanılmaz Bir Anneydi”

Çocukları Lincoln Tyler George Brown ve CNN Beyaz Saray muhabiri Pamela Ashley Brown, ortak olarak yapmış oldukları bir açıklamada;

“Birçok kişi için annemiz; inanılmaz başarıları ile öncü kadın sporcu ve 50. Miss America olarak biliniyordu. Ancak bu biz doğmadan önceydi, biz onu asla öyle görmedik.” Sözlerini kullandı ve devam etti;

“Bizim için, isteyebileceğimiz en inanılmaz anneydi. Dışarıda bu kadar çok tanınan güzelliği, iç güzelliğinin sadece bir parçasıydı. Halkına ve onların sıkıntılarına önem vermesi de ne kadar olağanüstü olduğunu simgeleyen tanımlayıcı niteliklerdir. ” diyerek sözlerini tamamladı.

ESPN yayıncısı Hannah Storm ise attığı bir tweet’te Phyllis George hakkında;
“İşine coşku, empati ve mizahla yaklaşan gerçek bir öncü. Çekici ve komikti, seyircilerinin dönemin ünlü spor figürleriye bağlantı kurmasına yardımcı oldu.” İfadelerini kullandı.

George, Kuzey Teksas Üniversitesi‘ne 3 sene boyunca gitti ve daha sonra 1970‘de Miss Texas olarak burs kazandıktan sonra Teksas Hristiyan Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etti.

Phyllis George’un, Televizyon Hayatına Girişi

1971 yılında Miss America olan George, 1974‘te CBS‘de yer alan Candid Camera programı ile televizyon camiasına girdi ve 1975‘te “The NFL Today” programına katıldı.

NFL Today programında Brent Musburger ve Irv Cross ile birlikte NFL gündemini değerlendiren Phyllis George, insanlar tarafından oldukça sevildi. Jimmy “The Greek” Synder ise daha sonra aralarına katıldı ve yorumcu olarak programda yerini aldı.

George, 1984 yılına kadar “NFL Today” kadrosunda çalıştı ve daha sonra “People” ve “CBS Morning News” ile kariyerine devam etti.

Phyllis George, 1970’lerin ortalarında Hollywood yapımcısı Robert Evans ile: 1979-88 yılları arasında ise Y. Brown Jr. ile evlendi.

Y. Brown Jr.; Kentucky Fried Chicken ve Boston Celtics takımının sahibiydi ayrıca Kentuck valisi olarak görev yaptı.

Huzur içinde yat Phyllis George, seni özleyeceğiz…

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir