Patrick Chung, Patriots’la Olan Sözleşmelerini 2 Yıl Uzattı!

Patrick Chung, Patriots İle Olan Sözleşmelerini 2 Yıl Uzattı! | Korumalı Futbol Türkiye
Gillette Stadium in Foxborough, Massachusetts, home of the New England Patriots. – Background Photo by Jared / Under CC-BY-SA 3.0 Unported License

Patrick Chung, kariyerine bir süre daha New England Patriots takımında devam ediyor.

NFL Network‘ten Mike Garafolo‘nun yapmış olduğu bir habere göre New England Patriots‘un 23 numaralı savunma oyuncusu Chung, takımla olan sözleşmelerini 2 sene daha uzatmayı kabul etti.

Ayrıca Mike Garafolo, Chung‘un 2020 yılında toplam tazminatını 5 milyon dolara çıkmarması için 1.6 milyon dolar daha ödeme alacağını da ekledi.

Patrick Chung‘ın 2021 tazminatı ise takımla olan 2.4 milyon dolarlık bir önceki anlaşmasıyla aynı kalıyor.

2009 NFL Draft‘ının 2. round 34. sırasından New England Patriots tarafından seçilmiş olan Chung, burada geçirdiği 4 sezondan sonra takımdan ayrılmıştı.

Patrick Chung’ın Kariyer Geçmişi

2013 yılında Philadelphia Eagles ile 10 milyon dolar değerindeki 4 milyon dolar garantili olan 3 senelik bir anlaşma imzalayarak Oregan Üniversitesi‘ndeki kolej futbolu yıllarında koçu olan ve 2013 yılında Eagles‘ın baş koçluğunu yapan Chip Kelly ile tekrardan bir araya gelmişti.

Sakatlıklar geçiren ve takım arkadaşları ile sorunlar yaşamış olan Patrick Chung, bir sene sonunda Philadelphia Eagles tarafından serbest bırakıldı.

Bir senelik Philadelphia Eagles kariyerinden sonra ise 3 Nisan 2014‘te tekrardan New England Patriots’a katıldı ve takımla 1.10 milyon dolar değerinde bir senelik anlaşma yaptı.

New England Patriots‘a tekrardan katıldığı dönemden beri Chung, takımın bu zamana kadar elde ettiği başarıların bel kemiğini oluşturan oyunculardan biri haline geldi.

32 yaşındaki Patrick Chung, kabul ettiği uzatma anlaşması ile kendini 36 yaşına kadar ligde tutmayı kararlaştırdı.

Öyle ki 30 yaşındaki oyuncuların çoğu, yaşları ilerlediğinden dolayı emekliliklerine ayrılırken; 10 sezonluk bir kariyeri olan ve hala NFL‘de aktif olarak faaliyet gösteren Patrick Chung, tamamen çizginin dışından ilerleyerek sıradan biri olmadığını herkese ispatlıyor.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir