27 Eylül’de NFL İçin Yeni Bir Tarih Yazılacak

27 Eylül’de gerçekleştirilecek olan maçların ışığındaki gelişmeler, NFL için tarihin yeniden yazılmasının yanı sıra, NFL’in bir asırlık zaman diliminde bu zamana kadar ulusal futbol liginde görülmemiş olan bir gün olacak.  

27 Eylül'de NFL İçin Yeni Bir Tarih Yazılacak | Korumalı Futbol Türkiye
Left Side – Background Photo By KA Sports Photos / CC-BY-SA Logo By Washington Football Team /CC-BY-SA Right Side – Stadium Background Photo By JonRidinger /CC-BY-SA

27 Eylül’de gerçekleştirilecek Washington Football Team – Cleveland Browns  karşılaşmasında; sahada aynı anda “ilk kez” 3 adet “bayan” NFL koçu yer alacak.  

  • Washington Football Team tarafında yer alacak olan koç – Jennifer King 
  • Cleveland Browns tarafında yer alacak olan koç – Callie Brownson  
  • NFL adına sahada olacak kadın hakem; Sarah Thomas  

Gerçekleştirilecek olan bu tarihi gece ise, günümüzün hastalıklı düşüncelerinden biri olan “Kadın çalışamaz” felsefesine karşın verilecek olan en net cevaplardan biri olmasının yanı sıra aynı zamanda NFL’in ortaya koyduğu “Rooney Kuralları” değişikliğinin cinsiyet açısından önemli bir göstergesi olacak.

Konuyla İlgili Haber 

NFL Rooney Kuralları Değişiyor! 

NFL Rooney Kuralları Ani Bir Kararla Değişiyor! | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL Network‘ten Tom Pelissero‘nun yapmış olduğu bir raporlamaya göre  Rooney Kuralları, acil bir karar doğrultusunda değişiyor. 

NFL Rooney Kuralları‘nda yapılan değişikliklerin tam hali ise bu şekilde; 

  • Kulüplerin baş antrenörlük adaylıkları için en az iki dış azınlık adayı genel menajerlik işleri için ise bir dış azınlık aday ve koordinatör işleri için bir azınlık adayı ile görüşmesi gerekmektedir. 
  • Kulüpler ve lig ofisleri de artık kulüp başkanı da olmak üzere üst düzey pozisyonlar için azınlıklar veya kadın adayları da bulundurmalıdır. 

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir