NFL Gündem 22 Şubat 2021

NFL Gündem 22 Şubat 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 22 Şubat ‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

J.J. Watt’dan Takım Seçimi Tartışmalarına Cevap “Bana Bir Saniye Vermeleri Gerekecek”

12 Şubat 2021 tarihinde Houston Texans tarafından serbest bırakılmış olan 3x DPOY Defensive End oyuncusu J.J. Watt, bugün Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda kendisine yöneltilen “Bir yer ile imzalamak istiyor musun ya da istemiyor musun?” sorusuna şu şekilde cevap vererek tavrını net bir şekilde ortaya koydu;

“Bir restoran seçmeden önce bir saat kadar kapı önünden geçiyorum adamım. Yeni bir takım ve şehir seçmem için bana bir saniye vermen gerekecek.”

David Andrews New England Patriots’ta Kalmak İstiyor

2015 NFL Draft’ında Undrafted olarak kalmasının ardından New England Patriots kadrosuna katılarak profesyonel futbol kariyerine başlayan ve akciğerindeki sorun nedeniyle tüm 2019 sezonunu kaçırmış olan Center oyuncusu David Andrews bugün yaptığı açıklamada New England Patriots‘ta kalmak istediğini ifade etti.

“Kalmayı çok isteriz, New England bizim evimiz ancak her şeye hazırız.”

Michael Pittman 11 Numaralı Formasını Carson Wentz’e Verecek Mi?

Carson Wentz‘in Philadelphia Eagles‘dan Indianapolis Colts‘a transfer olmasıyla birlikte Colts kadrosu içerisinde yaşanan olayların birinin başlığı ise Michael Pittman ve Carson Wentz arasındaki forma numarası polemiği oldu.

Öyle ki Wentz, geçtiğimiz son 5 sezon boyunca Eagles‘ta 11 numaralı formasıyla sahaya çıkmışken Pittman ise halihazırda 11 numaralı formasıyla yola devam etmekteydi.

Carson Wentz, bugün yaptığı açıklamada ise 11 numaralı formayı giyemeyecek olmasına yönelik olarak olarak şu sözleri ifade etti;

” Haberin çıkmasından 2 saat sonra bana mesaj attı ve bana bu konuda nasıl hissettiğimi sordu. Ona kalacağımı söyledim, o ise bunun harika olduğunu ve sayıları değiştireceğini söyledi. Bu kadar kolaydı, demek istediğim o bu konuda sakin bir adamdı, bu yüzden harikaydı.”

Pittsburgh Steelers Cam Heyward’ın Kontratını Yeniden Yapılandırdı, Bütçeden 7 Milyon Dolar Tasarruf Etti

8 Eylül 2020 tarihinde Defensive Tackle oyuncusu Cam Heyward ile 4 yıl süreli ve 65,6 milyon dolar değerinde bir uzatma anlaşması imzalamış olan Pittsburgh Steelers, oyuncunun kontratını yeniden yapılandırdı.

Steelers, yapılandırma çerçevesinde bütçede 7 milyon dolarlık bir tasarruf gerçekleştirdi.

Kenny Golladay’e Franchise Tag’mi Geliyor?

NFL‘in Franchise Tag süreci yarın başlarken, NFL Network tarafından yapılan raporlamalarda Detroit Lions çerçevesinde franchise tag için düşünülen güçlü adaylardan bir diğerinin ise Kenny Golladay olduğu gözlere çarptı.

Olayın yakın zamanda daha çok netlik kazanması bekleniyor.

Mike Iupati Sahalara Veda Etti

2010 NFL Draft‘ının 1. round ve 17. sırasından seçilerek NFL kariyeri başlayan ve bugüne dek toplamda 11 sezon boyunca forma terletmiş olan Guard oyuncusu Mike Iupati emekliye ayrıldı.

Mike Tomlin’e Covid-19 Teşhisi, Steelers’ta Covid-19 Paniği

Pittsburgh Steelers’ın Baş Koçu Mike Tomlin’e Covid-19 teşhisi konuldu. Tomlin, takım tesisinden uzaklaştırıldı.

Jamaal Williams: Yapabilsem Hayatım Boyunca Packer Olmak İsterdim

Green Bay Packers‘ın Running Back oyuncusu Jamaal Williams, bugün serbest oyuncu olmak üzerine yapmış olduğu bir açıklamada “yapabilseydim, hayatımın boyunca kadar Packer olmak isterdim.” sözlerini ifade ederek dikkat çekti.

“Serbest oyunculuk hakkında düşünüyorum, ancak eğer yapabilseydim gerçekten hayatım boyunca bir Packer olmak isterdim. Bana ilk şansımı verdiler. Green Bay’i seviyorum. Burası olmak için harika bir yer. Ancak bilirsiniz ki bazı şeyler olur. Ancak bunlar olmazsa, serbest oyunculukta şansımı deneyip bana şans verecek olan herhangi bir takıma yeteneklerimi göstermeye hazırım. Gitmeye hazırım adamım. Oynamaya, eğlenmeye, kendim olmaya ve bana şans vermeye istekli olan herhangi bir takıma kıvılcımımı getirmeye hazırım.”

Doug Wilkerson Vefat Etti

Daha önce Houston Oilers ve San Diego Chargers kadrolarında yer almış ve 1984’de profesyonel futbola veda etmiş olan Doug “Moosie” Wilkerson, bugün 73 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

O Amerikan Futboluna damga vurmuş ve gerçek bir miras bırakmış olan kişilerden biriydi. Onun mirasını yaşatacak ve ardında bıraktığı emekleri koruyacağız. Huzur içinde yatsın.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir