NFL Gündem 2 Mart 2021

NFL Gündem 2 Mart 2021 | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Gündem Serisi İçin Günbegün kullanılan bu içeriğin tasarımı Korumalı Futbol Türkiye ekibi tarafından yapılmıştır. | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Gündem 2 Mart 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 2 Mart‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

J.J. Watt Arizona Cardinals’te de 99 Numaralı Formayla Sahada Olacak (NFL – NFC)

1 Mart tarihinde yaptığı duyuruyla birlikte Arizona Cardinals‘le 2 yıl süreli anlaşma imzalamış olan 3x DPOY Defensive End oyuncusu J.J. Watt‘ın Arizona Cardinals‘te giyecek olduğu forma numarası belirlendi.

Gün içerisinde takımdan aktarılan raporlamalarda tecrübeli oyuncunun daha önce Houston Texans adına forma giyerken kullandığı 99 numaralı formayla sahada olacağı ifade edildi.

Miami Dolphins Kyle Van Noy’u Serbest Bırakacak (NFL – AFC)

10-6’lık bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Miami Dolphins, Linebacker oyuncusu Kyle Van Noy‘u 1 sezon sonra serbest bırakma kararı aldı.

Houston Texans David Johnson’ın Kontratını Yeniden Düzenledi (NFL – AFC)

4-12’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Houston Texans, 20 Mart 2020 tarihinde Cardinals‘ten transfer edilmiş olan Running Back oyuncusu David Jonhson‘ın kontratında yapılandırmaya gitti.

Johnson, takım tarafından kendisine sunulan 6 milyon dolar değerinde olan ve 4,25 milyon dolar garanti içeren bir senelik yeni anlaşmayı kabul etti.

Green Bay Packers Aaron Jones’a Franchise Tag’mi Uygulayacak? (NFL – NFC)

13-3’lük bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu, 1-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatmış olan Green Bay Packers’ın Genel Müdürü Brian Gutekunst, gün içerisinde yaptığı açıklamalarda Franchise Tag konusuna değindi ve Packers’ın Aaron Jones’a Franchise Tag uygulayabileceğini ifade etti.

“Elbette yapabiliriz. Üzerinde çalışıyoruz, bundan kaçınmak felsefi bir şey değil. Genelde -oyuncuları elde tutmak için- daha iyi yollar var.

Minnesota Vikings Kyle Rudolph’u Serbest Bıraktı (NFL – NFC)

7-9’luk bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Minnesota Vikings, Draft edilmesinden bu yana –10 sezon boyunca- aktif kadroda forma giymekte olan Tight End oyuncusu Kyle Rudolph’u serbest bıraktı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir