NFL Gündem 15 Mart 2022

(Sol Arka plan) Görsel, andzelikatokarska tarafından Pixabay‘e yüklendi. (Sağ Arka plan) Görsel, royharryman tarafından Pixabay‘e yüklendi.

NFL Gündem 15 Mart 2022 | #NFLGündem

NFL Gündem 15 Mart neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye, hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Andrew Whitworth Sahalara Veda Ediyor!

2006’da Cincinnati Bengals ile başlamış olduğu profesyonel futbol kariyerini daha sonra Los Angeles Rams ile devam ettirmiş ve kariyeri boyunca 1 Super Bowl şampiyonluğu (LVI) görmüş olan & LSU Tigers çıkışlı 40 yaşındaki 3x All-Pro (2×1 | 1×2), 4x Pro Bowler Offensive Tackle oyuncusu Andrew Whitworth, 16 sezonluk profesyonel futbol kariyerini emeklilik ile noktalıyor.

NFL Gündem 15 Mart 2022 | Gündemin Geri Kalanı

  • Green Bay Packers, 2005’de profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana kadroda forma giyen ve kariyeri boyunca 1 Super Bowl şampiyonluğu (XLV) görmüş olan & Butte Community College, California Golden Bears çıkışlı 38 yaşındaki Super Bowl MVP (XLV, 4x NFL MVP, 5x All-Pro (4×1 | 1×2), 10x Pro Bowler Quarterback oyuncusu Aaron Rodgers ile, 150.8 milyon dolar değerinde olan 3 yıl süreli bir uzatma anlaşması imzalıyor. Takım, ayrıca; 21 Ocak 2021’den bu yana kadroda forma giymekte olan & Ohio State Buckeyes çıkışlı 24 yaşındaki Quarterback oyuncusu Dwayne Haskins üzerinde de 2.54 milyon dolarlık bir teklif kullanıyor. (Original-Round RFA Tender)
  • New England Patriots, 26 yaşındaki Defensive End oyuncusu Chase Winowich’i, 24 yaşındaki Outside Linebacker oyuncusu Mack Wilson karşılığında Cleveland Browns kadrosuna, ayrıca; 2015’de profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana kadorda forma giyen ve kariyeri boyunca 2 Super Bowl şampiyonluğu (LI, LIII) görmüş olan & Georgia Tech Yellow Jackes çıkışlı 28 yaşındaki Guard oyuncusu Shaq Mason’ı, 5. Round Draft seçimi karşılığında Tampa Bay Buccaneers kadrosuna transfer ediyor.
  • Detroit Lions, daha önce Jacksonville Jaguars kadrosunda forma giymiş olan & LSU Tigers çıkışlı 25 yaşındaki Pro Bowler Wide Receiver oyuncusu D.J. Chark’la %100’ü garantili olmak üzere 10 milyon dolar değerinde olan 1 yıl süreli bir anlaşma imzalıyor.
  • Pittsburgh Steelers, daha önce Chicago Bears kadrosunda forma giymiş olan & Iowa Hawkeyes çıkışlı 24 yaşındaki Offensive Lineman oyuncusu James Daniels’la, 26.5 milyon dolar değerinde olan 3 yıl süreli bir anlaşma imzalıyor.
  • Atlanta Falcons, 2019 sezonundan bu yana kadroda forma giymekte olan & Georgia Southern Eagles çıkışlı 27 yaşındaki Pro Bowler Kicker oyuncusu Younghoe Koo ile, 11.5 milyon doları garantili olmak üzere 24.25 milyon dolar değerinde olan 5 yıl süreli bir uzatma anlaşması imzalıyor.
  • Baltimore Ravens, daha önce New Orleans Saints kadrosunda forma giymiş olan & Utah Utes çıkışlı 25 yaşındaki Safety oyuncusu Marcus Williams ile 37 milyon doları garantili olmak üzere 70 milyon dolar değerinde olan 5 yıl süreli bir anlaşma imzalıyor.

Kesilmiş Olan Para Cezaları;

NFL Gündem 15 Mart 2022 | Listelerdeki Değişimler

KİKİ Serisi (Kim Kiminle İmzaladı?)

Takımların Franchise Tag Uyguladığı İsimler;

Injured Reserve Listesine Eklenen Oyuncular;

Reserve / Covid-19 Listesine Eklenen Oyuncular;

Reserve / Covid-19 Listesinden Çıkartılan Oyuncular;

PUP Listesinden Çıkartılan Oyuncular;

Maçlarda Sahaya Çıkmayacak Olan Oyuncular;

Feragat Edilmiş Olan Oyuncular;

Serbest Bırakılmış Olan Oyuncular;

  • Cleveland Browns – Center Oyuncusu JC Tretter (31)
  • Los Angeles Rams – Punter Oyuncusu Johnny Heker (32)

Antrenman Kadrosundan Aktif Kadroya Yükseltilen Oyuncular;

Listeler tamamlanmamış olup halen güncellenmektedir.

Not: Oyuncuların isimlerinin yanında bulunan “*” işareti, o oyuncunun antrenman kadrosunda forma giydiğini ifade eder.

Ayrıca Bakınız: NFL Gündem 14 Mart 2022

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir