Minnesota Vikings ‘ten Sosyal Adalet Bağışı

Minnesota Vikings, sosyal adalet konusuna maddi bir destek ile katkı sağlıyor. 

Minnesota Vikings, bugün Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile sosyal adalet doğrultusunda maddi bir destek ile 5 milyon dolar bağış yapacaklarını duyurdu.  

Takım, Twitter üzerinden yapmış oldukları paylaşımda;  

“#Vikings ve Wilf Ailesi, Amerika Birleşik Devletleri genelindeki adalet davalarına 5 milyon dolar bağışta bulunduğunu açıkladı. Bu fonun katkıları, kısmen ekibin sosyal adalet komitesindeki oyuncularla iş birliği yoluyla belirlenecektir.” Sözlerini kullanarak konuyu detaylandırdı. 

Açıklama takımın resmi Twitter hesabının yanı sıra Minnesota Vikings’in web sitesi üzerinden de duyuruldu.  

Takımın başkanı ve sahibi olan Zygi Wilf ise bu konuda şu sözleri söyledi. 

“Bu yatırımın ülkemizdeki sosyal adalet çabalarını desteklemesini istiyoruz. Ancak bu, sürdürülebilir bir etkiye sahip olma konusundaki genel çalışmamızın sadece bir parçası ile. Topluluklarımızdaki eylemlerimiz, derin bir değişim yaratmanın itici gücü olacak.”  

Takımın başkanı olan Mark Wilf

“Bu zorlu andaki dönüşümsel değişimi savunurken bu oyunculardan ilham almaya devam ediyoruz. Sosyal medya platformlarını sosyal adaletsizliklere son vermek için kullanma çabalarından gurur duyuyoruz.”  

Minnesota Vikings ayrıca, Vikings Sosyal Adalet Komitesi tarafından verilen 125.000 dolarlık bir hediye ile George Floyd’un eski bursunun da ödendiğini açıkladı.  

Bugüne kadar bir takım tarafından yapılan en büyük bağış sıfatını taşıyan bu faaliyet, 1 milyon dolarlık bir bağış gerçekleştiren New England Patriots’u da geride bıraktı.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir