Hard Rock Stadyumu İçinde Her Gün 1000 Yemek Dağıtılacak

Miami Dolphins, Hard Rock Stadyumu için yeni bir organizasyon düzenliyor.

Miami Dolphins Covid-19 ile mücadele kapsamında yaptığı çalışmalara Hard Rock Stadyumu içerisinde hafta içi her gün 1000 yemek vererek devam edecek.

Miami Dolphins takımının sahibi Stephen Ross ve Miami Dolphins Vakfı tarafından bugün yapılan bir açıklamada önümüzdeki yıl için milyon dolarlık bir iş üstlendikleri bildirildi.

Miami Dolphins, Covid-19 ile mücadele için Hard Rock Stadyumu içerisinde hafta içi her gün 1000 yemek dağıtacak.

1 Haziran tarihinde faaliyete başlayacak olan bu proje için Miami Dolphins; kiliselerle ve çevre grupları ile iş birliği içerisinde olacak ve yerel restoran endüstrisi için iş geliri sağlayacak.

Ayrıca stadyumda konaklama hizmetleri sunacak ve güvenlik için personel de istihdam edecek.

Miami Dolphins, Hard Rock Stadyumu'nda Hafta İçi Her Gün 1000 Yemek Verecek.
Miami Dolphins, Hard Rock Stadyumu’nda Hafta İçi Her Gün 1000 Yemek Verecek.

“İnsanların Bir Kerelik Değil Uzun Vadeli Yardıma İhtiyacı Var”

Stephen Ross yaptığı bir açıklamada;

“Gıda güvensizliği ile mücadele etmekte ve Miami Gardens‘dan başlayarak topluluğumuzu yeniden inşa etmede ilk adım olarak tutarlı istihdam sağlamak konusunda kararlıyız.

“Ayrıca vatandaşlarımızın bu salgın çerçevesinde gösterdiği güç için minnetarız ve bu faaliyetimizin başkalarına da ilham vermesini umut ediyoruz.”

“İşsizlik artıyor, birçok insan acı çekiyor ve yardıma ihtiyacı var. Toplumumuza sadece bir kerelik değil uzun vadeli bir hizmet sunmak çok önemli.”

Sözlerini ifade ederek bu süreç dahilinde insanlara uzun vadeli yardımlar sunmanın ne kadar önemli olduğuna değindi.

Stephen Ross ve Miami Dolphins Vakfı, başlangıç için 2 milyon dolarlık bir yatırım yapacak ve gelen bağışlar doğrultusunda bu organizasyon şekillenecek.

Ayırca yapılan bir diğer açıklamada isteyen kişilerin Miami Dolphins‘in resmi web sitesinden bağış yaparak bu faaliyete yardımcı olacağı bildirildi.

Pandemik salgının dünyaya etki sürecinin başlarından bu yana Stephen Ross ve Miami Dolphins Vakfı; Covid-19 ile mücadele çerçevesinde küçük işletmelere desteklemek ve Güney Florida topluluğuna destek sağlamak için BB&T ile ortaklık kurdu ve bunun gibi birçok faaliyet gerçekleştirdi.

Miami Dolphins Vakfı daha önce de, yaşlılar ve gençlerin kritik ihtiyaçlarının karşılanması üzerine vatandaşlara 500.000 dolarlık bir maddi destekte bulunmuştu.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir