Marty Hurney, Carolina Panhters’ten Kovuldu

Carolina Panthers, Marty Hurney ile Yollarını Ayırdı

4-10’luk bir galibiyet serisiyle birlikte sezona devam eden Carolina Panthers; yaklaşık 22 senedir takıma hizmet eden ve 2002-2012, 2017-2020 yılları arasında takımın genel müdürlük pozisyonunu üstlenen Marty Hurney ile yollarını ayırdı.

Carolina Panthers’in sahibi olan David Tepper ise, Hurney’in geleneksel tarzına saygı duyduğunu ancak futbol operasyonları ofisinde modern ve veri odaklı bir süreç istediğini dile getirirken aynı zamanda Hurney’in kovulmasına yönelik olarak şu sözleri dile getirdi;

“Bazen sadece yeniden başlatmaya ve yenilemeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl bunu koçluk tarafında yaptık. Belki bunun daha önce Genel Müdürlük tarafında yapılması gerektiğiniz söyleyebilirsiniz ve belki de olmalıydı.”

“Bence şu anda her iki tarafta da bunu yapmanın tam zamanı. Şu anda ilerlemek için doğru zaman gibi gözüküyor.”

Başarılı organizasyonlara bakın, orada Baş Koç ve Genel Müdür arasında belirli bir uyum var. Bunu bir tür uyum olmadan yapabileceğinizi düşünmek çılgınlıktır.”

(David Tepper | Marty Hurney’in Kovulması Üzerine – Kısaltılmıştır.)

Vakti zamanında Marty Hurney ile birlikte çalışmış ancak şu anda Washington Football Team’in başında bulunan Ron Rivera ise Hurney’in kovulması üzerine şu sözleri ifade etti;

Marty Hurney, onunla çalışmayı gerçekten çok takdir ettim. O çok çalışkan, çok zeki bir adam ve oyunu biliyor.”

(Ron Rivera | Marty Hurney’in Kovulması Üzerine – Kısaltılmıştır.)

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir