Mark Murphy: Değişim Yapma Zamanı

Green  Bay Packers yönetiminin geçtiğimiz günlerde ırksal adaletsizlik karşısında tepkisini ortaya koymasından hemen sonra takımın CEO’su Mark Murphy ’de ırkçılık karşısında büyük bir adım attı.  

Green Bay Packers CEO Mark Murphy, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu açıklamada; takım sahiplerine meydan okudu ve sosyal adalet konusunda değişiklik yapma zamanının geldiğini vurguladı.  

Murphy, yaptığı açıklamada takım sahipleri hakkında ifade ettiği;  

“Güçlü, ayrıcalıklı bir konumdalar ve büyük bir fark yaratabilirler ve tabii ki tüm kuruluşlarındaki herkesle yakın ilişkileri var. Değişiklik yapma zamanı.” sözleriyle dikkat çekti.  

Green Bay Packers'tan Jacob Blake Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Fibonacci Blue /CC-BY

Mark Murphy;  

“Özellikle Jacob Blake’in korkunç bir şekilde vurulmasında ve son birkaç ayda ırksal olaylar, tüm organizasyonumuz üzerinde etkili oldu. Bunun, siyahi toplumu açıkça etkileyen bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu sorunu çözmek sadece siyahi topluluğun işi değil, hepimizin işi. Hayranlardan, sadece spora bağlı kalmamız gerektiğini sık sık duyuyorum.  Saygılı bir şekilde, buna katılmıyorum. Sporun olumlu değişim adına konuşma konusunda uzun bir geçmişi var.” 

“Siyahi oyuncularımızın başarılarını; onları Amerikan vatandaşları olarak desteklemeden savunmadan ve temel haklarını kabul etmeden nasıl kutlayabiliriz? Karşılaştığımız sorunlar siyasi değil, toplumsal sorunlar. Temel insan haklarını etkileyen sorunlar.  

Yapmış olduğu açıklama ile başta takım sahiplerine; sosyal adaletsizlikle doğrudan değişim çağrısı gerçekleştiren Murphy; daha sonra Green Bay Packers’ın  sponsorlarını, yerel işletmeleri, topluluk liderlerini ve hayranları da, takımın saha dışı çabalarının arkasında durmaya çağırarak sözlerini sonlandırdı.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir