Kylin Hill: Bayrak Değiştirilmezse Burayı Temsil Etmeyeceğim

Mississippi Üniversitesi’nin running back oyuncusu Kylin Hill, eyalet bayrağı hakkında çarpıcı konuşmalar yaptı. 

Üniversite’nin ve yerel bölgenin en iyi running back oyuncularından biri olan Hill, milletvekillerinin eyalet bayrağını değiştirmediği takdirde okulla olan tüm bağlarını keseceğini belirtti.  

Kylin HillTwitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla dile getirdiği açıklamasında; “Ya bayrağı değiştir ya da artık burayı temsil etmeyeceğim. Bunu söylemek istedim… Yoruldum.” Sözlerini kullandı. 

Daha önce Mississippi State Üniversitesi için oynamış ve şu anda Seattle Seahawks’da oynayan KJ Wright’da Hill’in bu düşüncesini desteklerken, Hill’in takım arkadaşları Brandon Cunningham ve Marcus Murphy‘de Hill’i bu konuda desteklerinden mahrum bırakmadı.  

Mississippi eyaleti, ülke çapında bayrağında konfederasyon savaş amblemine sahip olan tek eyalet bayrağı. Geçtiğimiz ay Minneapolis’te George Floyd’un öldürülmesi üzerine çıkan ayaklanmalarla beraber eyalet yetkililerince bayrağın değiştirilmesi firki sunulmuştu.  

Acank Mississippi valisi Tate Reeves, yapmış olduğu bir açıklamayla beraber ikinci bir Mississippi bayrağına karşı olduğunu dile getirdi.  

“Hafta sonu boyunca ikinci bir Mississippi bayrağı oluşturmak adına mecliste teklifler yapıldı. Buna ayrı ancak eşit bayrak seçeneği diyelim. İyi niyetli bir davranış olduğundan eminim ancak eşiği karşılamıyor.”  

Kylin Hill’in sert düşüncelerine yetkili mercilerden herhangi bir resmi açıklama gelmeksizin; Hill’in sözleri sadece eyalet çapında değil aynı zamanda Ulusal Futbol Ligi bünyesinde  de oldukça fazla kişinin ilgisini çekti.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir