Kansas City Chiefs, Super Bowl LVII Şampiyonu Oldu!

Kansas City Chiefs, Super Bowl LVII Şampiyonu Oldu! | Korumalı Futbol Türkiye
Patrick Mahomes” by All-Pro Reels is licensed under CC BY-SA 2.0 (Cropped)

Kansas City Chiefs, Philadelphia Eagles Karşısında Galip Gelerek Super Bowl LVII Şampiyonu Oldu!

Kansas City Chiefs ve Philadelphia Eagles takımlarının State Farm Stadyumu’nda Super Bowl LVII için karşı karşıya geldiği günün sonunda galibiyet, 38’e 35’lik bir final skoruyla birlikte Kansas City Chiefs’in oldu!

Chiefs, elde ettiği bu galibiyet ile birlikte son 4 yılda 2. Super Bowl şampiyonluğunu da elde etmiş oldu.

Maç Öncesinde Ülkemizdeki Deprem İçin Anons Yapıldı, Vefat Edenler Anıldı ve Yardım İçin Bağış İstendi!

Hemen hemen her yıl ABD’de televizyonların 1 numarası olan Super Bowl’da bu sene gündemde ülkemizi derinden yaralayan deprem vardı.

Maç başlamadan spikerin ağızından bu duruma yönelik olarak çıkan sözler şu şekildeydi; “Biz burada Chiefs ve Eagles arasındaki inanılmaz bir Super Bowl maçına hazırlanırken, aynı zamanda Türkiye ve Suriye’de binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremlerde yaşanan yıkımları da anıyoruz.”

Ve spiker şu şekilde devam etti;

“Dualarımıza devam ediyor ve taraftarlarımızın bu yardım çabalarını desteklemek adına www.redcross.org/nfl adresini ziyaret etmeye teşvik ediyoruz.”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’da taraftarlara bu konuyla alakalı olarak “lütfen bir dakikanızı ayırıp Türkiye ve Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine yardım çağrısına kulak verin.” sözlerini sarf etti.

Bizler de depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara ise acil şifa diliyoruz. Umarız ki dünya çapında yapılmış olan tüm çalışmalar yaralarımıza bir nebze de olsa merhem olabilir.

Sosyal Paylaşımlar Medyası | Korumalı Futbol Türkiye
Sosyal Paylaşımlar Medyası | Korumalı Futbol Türkiye

Ayrıca Bakınız: Kategori: NFL

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir