Ticats Chris Van Zeyl ile Kontratı Uzattı

Ticats, Chris Van Zeyl’le Uzatma Anlaşması İmzaladı

Bir süredir sessizliğini koruyan Hamilton Tiger-Cats; 2019 CFL Most Outstanding Offensive Lineman ödüllü Offensive Tackle oyuncusu Chris Van Zeyl ile uzatma anlaşması imzaladı.

Takımın Baş Koçu Orlondo Steinauer, konuya yönelik olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti;

Chris sahada hakim olanlardan biri. Ligimizdeki en iyi Offensive Lineman olmasının yanı sıra 13 yıllık kariyeri boyunca sürekli olarak yüksek seviyede performans sergileyen bir şampiyon. 2021‘de Tiger-Cat ailemizin bir parçası olmayı seçtikleri için Chris ve ailesine teşekkür etmek istiyoruz.”

(Hamilton Tiger-Cats Baş Koçu Orlondo Steinauer, Chris Van Zeyl‘le Yapılan Uzatma Anlaşması Üzerine – Kısaltılmıştır.)

1999’dan bu yana Grey Cup şampiyonluğu elde etmemiş olan Hamilton Tiger-Cats; daha önce de Jaelon Acklin, Marcus Tucker, Jalin Marshall, Jackson Bennett, Brandon Banks gibi isimlerle uzatma anlaşması imzalayarak yeni sezona sıkı bir başlangıç yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirmişti.

Chris Van Zeyl – Kariyer ve İstatistikler

2007 CFL Draft‘ının 3. round ve 18. sırasından Montreal Alouettes tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Van Zeyl, 3 Eylül 2008 tarihinde Montreal Alouettes tarafından serbest bırakıldıktan sonra 5 Eylül 2008 tarihinde Toronto Argonauts ile bir anlaşma imzaladı.

Bu zamana kadar 3 farklı takımın -Montreal Alouettes, Toronto Argonauts, Hamilton Tiger-Cats- kadrosunda bulunmuş olan Offensive Tackle oyuncusu Van Zeyl, toplamdaki 13 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca; 173 maçta yer aldı ve 2019 CFL Most Outstanding Offensive Lineman ödülünü elde etti.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir