Detroit Lions ‘da, Juneteeth İçin Tatil Kararı Aldı

Detroit Lions, Juneteenth‘de faaliyetlerini durduruyor.

NFL‘in Juneteenth günü için tatil açıklamasından sonra Denver Broncos‘un yanı sıra Detroit Lions ‘da  Juneteenth’i tatil ilan ettiğini açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta NFL Komisyon üyesi Roger Goodell’da Juneteenth’i resmî tatil olarak ilan ettiklerini belirtmişti.  

Komisyon üyesi Roger Goodell, Juneteenth hakkında;  

“Bu yıl toplumumuzun dokusuna derinlemesine zarar veren ırksal adaletsizlikler ile mücadele kapsamında bir aile olarak toplumumuz ile birlikte çalışırken lig olarak 19 Haziran Özgürlük Günü’nü bir tatil olarak anımsıyoruz, o günde tüm lig ofislerimiz kapatılacak.”   

Roger GoodellJuneteenth açıklaması. Kısaltılmıştır. 

 Sözlerini kullanmış olduğu bir not paylaşmıştı.   

NFL’in açıklamasının üzerine Denver Broncos’da Juneteenth için tatil ilanını açıkladı.  

NFL, Juneteenth'de Resmi Tatil Uygulayacak | Korumalı Futbol Türkiye
Juneteenth

Denver Broncos CEO’su Joe Ellis, konu hakkında yapmış olduğu açıklama çerçevesinde; Broncos’un Mie High’daki UCHealth Eğitim Merkezi ve Empower Field’ın da 19 Haziran Özgürlük Günü dolayısıyla kapatılacağını bildirdi.    

Bugün ise Detroit Lions, 19 Haziran Özgürlük Günü’nü tatil ederek,  Juneteenth için tatil ilanı yapmış olan en son takım oldu.  

LionsJuneteenth için tatil ilanını Twitter hesabı üzerinden resmi olarak duyurdu.  

Detroit Lions ve Ford Field;  kalıcı bir kuruluş bayramı olarak bilinen  Juneteenth için 19 Haziran gününde ofislerini kapatıyor. Personeller, 19 Haziran gününü ırksal eşitsizliği ve sosyal adaletsizlik konusundaki farkındalıklarını yansıtmak için kullanmaya teşvik edilecektir.”  

Yapılan açıklamalar çerçevesinde; NFL bünyesinde olsun olmasın birçok kuruluş da Juneteenth için tatil kararı alarak o güne olan saygısını gösterdi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir