Chris Jones İstediğini Aldı

Geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu açıklamada senede 20 milyon dolar istediğini belirten Chris Jones, istediği türden bir anlaşma imzaladı! 

Geçtiğimiz haftalarda NFL Total Acces aracılığıyla yaptığı bir açıklamada Jones; kendisini her zaman, senede +20 milyon değerinde bir oyuncu olarak gördüğünü ve Kansas City Chiefs’in hiçbir zaman bu düzeyde bir teklifte bulunmadığını belirtmişti.  

16 Mart 2020 tarihinde Kansas City Chiefs ile imzalamış olduğu Franchise tag dahilinde 16,1 milyon dolar değerinde bir anlaşmaya sahip olduğunu ifade etmiş olan Jones yapmış olduğu açıklamada;“ya senede 20 milyon dolar, ya da artık oynamam” sözlerini dile getirmişti. 

“Senede 20 milyon dolar alabileceğim bir anlaşma arıyorum, yoksa artık oynamayacağım.”   

Chris Jones’un Tweet’inde yer alan kelimelerin çevirisi;
“Ya da oynamayacağım, @LeVeonBell bana bundan bahsetti.”

Chris Jones’un yapmış olduğu açıklamanın üstünden geçen sürenin sonucunda Kansas City Chiefs, oyuncu ile yeni bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı.  

4 yıl süreyle imzalanan anlaşmayla beraber oyuncuya bu süre dahilinde 85 milyon dolarlık bir maddiyat sunuldu.  

60 milyon dolarlık bir garanti içeren 4 sene süreli ve totalde 85 milyon dolar değerinde olan bu anlaşmayla beraber Chris Jones, yıllık 21,25 milyon dolara denk gelen maddi içerik ile; elde etmek istediği anlaşmaya da ulaşmış oldu. 

Jones; takımla imzaladığı anlaşmanın mutluluğunu Twitter üzerinden dile getirerek “hanedan devam ediyor.” sözlerini ifade etti.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir