Bengals, Irkçılığa Karşı Bildiri Yayınladı

Amerika Birleşik Devletleri ve dünya üzerinde ırksal adaletsizliğe karşı olan tepki gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Baltimore Ravens’tan sonraki bir diğer hamle de Cincinnati Bengals tarafından geldi.  

Cincinnati Bengals oyuncuları; geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden yapmış oldukları bir açıklama videosu ile; Cincinnati şehir merkezinde bulunan Underground Railroad Freedom Center’da toplanarak; Amerika Birleşik Devletleri bünyesindeki ırkçılığa olan karşıtlıklarını sözlü olarak dile getirdi. 

Oyuncular tarafından dile getirilen açıklamada, ırksal adaletsizliğe karşı olan tepki şu sözler ile ele alındı; 

“Bu ülke; ırk ayrımcılığı ve adaletsizlik örneklerini görmeye devam ederken, harekete geçme zamanıdır. Birlikte, birleşik bir cephe olarak; ırk, din veya inanç ne olursa olsun, herkes için özgürlüğü ve adaleti reddeden bu uygulama ve politikaları tespit etmeli, ele almalı ve nihayetinde sona erdirmeliyiz. Hepimizin tavır almasının zamanı geldi!” 

“Sadece bizim için değil; gelecek olanlar için de toplumlarımızda değişime etki etmek bizim sorumluluğumuzdur. Bu ülkede hala yaşanan ırkçılığa göz yumamayız. Bu bir siyaset meselesi değil, eşitlik ve yaşam için bir kavgadır. Bu millet vatandaşlarına vaat edilen hedeflere ulaşacaksa, değişim için katalizör olmalıyız.”  

Green Bay Packers'tan Jacob Blake Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

Bengals oyuncuları tarafından Underground Railroad Freedom Center’dan tüm ulusa yapılan sesleniş ve ırksal adaletsizliğe karşı olan tepki açıklamasına; tıpkı Baltimore Ravens’ın yapmış olduğu açıklamada olduğu gibi, takımın tüm personeli, koç kadrosu, çalışanlar ve yöneticilerden de tam destek geldi.  

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir