Anthony Castonzo Emekliye Ayrıldı

Indianapolis Colts Anthony Castonzo’yu Emekliliğe Uğurladı

11-5’lik bir galibiyet serisiyle birlikte regular-season‘u kapatan Indianapolis Colts’un Offensive Tackle (LT) oyuncusu Anthony Castonzo; NFL’deki 10 yıl süren serüveninin sonuna geldiğini ifade ederek emekliye ayrıldığını duyurdu.

Castonzo, NFL ile yollarını ayırmasını şu sözler ışığında dile getirdi;

“Çocukken, NFL‘de oynamak hayalimdi. İlk tam sezon futbolu 2. sınıfta oynadım. Şimdi de sonuncusunu. 10 yıllık NFL kariyerinin ardından, bu hayali bir hedefe dönüştürmek için gelişmeme izin veren tüm sıkı çalışma ve fedakarlıktan son derece gurur duyuyorum ve nihayetinde bu hayal edebileceğim hiçbir şeye benzemeyen bir gerçekliğe dönüştü.

(Offensive Tackle Oyuncusu Anthony Castonzo, Emeklilik Açıklaması, Kısaltılmıştır.)

Anthony Castonzo – Kariyer ve İstatistikler

Anthony Castonzo - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Bears v. Colts – September 9, 2012 Photo by Mark Susina (Mark 2400) / CC-BY 2.0

2011 NFL Draft‘ının 1. round ve 22. sırasından Indianapolis Colts tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Castonzo, 30 Temmuz 2011 tarihinde Indianapolis Colts ile; 4 yıl süreli, 8,0 milyon dolar değerinde olan, 6,53 milyon dolar garantili ve +4,31 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Indianapolis Colts adına sahaya çıkmış olan Offensive Tackle oyuncusu Castonzo, toplamdaki 10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Pass Target
  • 1 Reception
  • 1 Receiving Touchdown
  • 1 First Down Receiving
  • Longest Reception (1)
  • 2 Fumbles Recovered

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 144 maçta yer aldı.

Offensive Tackle oyuncusu Anthony Castonzo; 10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yer almış olduğu bu 144 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir