Zack Evans, Ridersville’e Veda Etti

Saskatchewan Roughriders, Zack Evans ile Yollarını Ayırdı

İçerisinde bulunduğumuz haftayı geride bırakmaya oldukça yaklaşmışken, bu hafta içerisinde, Futbol Operasyonları Başkan Yardımcısı Jeremy O’Day ve Baş Koçu Craig Dickenson, Defensive Back Mike Edem ve Running Back oyuncusu William Powell ile kontratı uzatmış olan Saskatchewan Roughriders; uzun yıllar boyunca yeşil ve beyaz formayı taşıyan ve takıma hizmet eden Defensive Lineman oyuncusu Zack Evans ile yollarını ayırdı.

Zack Evans; Expancion Draft’ta Saskatchewan Roughriders tarafından Draft edilmiş ve uzun yıllar boyunca Ridersville’de forma giymişti.

Jeremy O’Day: “Zack’e Saskatchewan Roughriders için oynarken sarf ettiği tüm efor için teşekkür etmek istiyoruz. O sahada gururla sadece yeşil ve beyazı temsil etmedi. Aynı zamanda büyüdüğü yer için öteye gitti. İlerlemesi için en iyisini diliyoruz.

Zack Evans – Kariyer ve İstatistikler

2013 Expancion Draft‘ının 3. round’undan Saskatchewan Roughriders tarafından seçilmiş olan Defensive Tackle oyuncusu Evans, 29 Mayıs 2012 tarihinde Saskatchewan Roughriders ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 2 farklı takın -Saskatchewan Roughriders (x2), Ottawa Redblacks- adına sahaya çıkmış olan Defensive Tackle oyuncusu Evans, toplamdaki 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 67 Solo Tackles
  • 24 Times Sacked
  • 4 Defensive Tackles
  • 1 Special Teams Tackle
  • 1 Fumbles Forced
  • 2 Touchdowns

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 115 maçta yer aldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir