Travis Frederick, Dallas Cowboys'un İlerleyeceğini Düşünüyor
Travis Frederick, Dallas Cowboys'un İlerleyeceğini Düşünüyor

Dallas Cowboys‘un eski center oyuncusu Travis Frederick, takımın yeni kadrosu ve 2020 sezonu hakkında yorum yaptı.

Travis: “Bu Sezonda Oldukça İleri Gitme Şansları Var.”

Travis Frederick, Fort Worth Star-Telegram’dan Mac Engel aracılığıyla Dallas Cowboys kadrosu hakkında yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Takım oldukça güzel bir şekilde kurulmuş. Ön büro oyuncuların kendi yerlerinde olması için oldukça iyi bir iş çıkarmış. Kağıt üzerinde oldukça sağlam bir takım olarak gözüküyorlar. Bu sezonda oldukça ileri gitme şansları var.”

“Onları görmekten ve dışarıdan izleyerek rehberlik yapmaktan heyecean duyuyorum. Merkezde kimin kontrölü ele alacağını iyi bilirim.” Diyerek emekli olduktan sonra yeni odak noktası olan şeyler hakkında açıklamalar yaptı.

Travis Frederick, Dallas Cowboys

2018 yılında Guillain-Barré sendromu teşhis edildiğinden beri oyuncunun kariyerinin geleceği bir tartışma konusu olup Travis Frederick‘in Dallas Cowboys‘taki yerini kim alacağı meçhuldü.

Hastalığı teşhis edildikten 2 sene sonra emekli olan Travis Frederick, profesyonel futbol hayatını bitirdiğinden beri, odak noktasını kilo vermeye ve düşük gelirli ailelerin çocuklarına yardım etmeye çevirdi.

Yeni odak noktası doğrultusunda “The Blocking Hunger Foundation” (Açlığı Engelleme Vakfı) yönetimini üstlenen Frederick, aynı zamanda covid-19 salgınında vatandaşlara yardımcı olacak faaliyetlerde bulunuyor.

Frederick’in yaptığı çalışmalar hakkında açıklamaları ise şu yönde;

“İnsanlar çalışmıyor. Çocukların çoğu okula gitmiyor ve bedava yemek erişimlerini kaybettiler. Elimizden gelenin en iyisini yaparak insanlara yardım ediyoruz.”

Bu açıklamaların sonucunda ise Travis Frederick;

“Bu hayal, sıska olmak için. Antrenmanlarımı yapmaya başladım. 315 ya da 320lbs (145-147kg) civarındaydyım. şu anda 285lbs(130kg)’deyim. Şu anda daha fazla kardiyo yapıyorum. Güç seviyesini korumak için ağır ağırlık kaldırmıyorum.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Travis Frederick, Dallas Cowboys

2013 NFL Draft’ında Dallas Cowboys tarafından seçilen ve 7 sezonu burada geçiren Travis Frederick‘in 23 Mat 2020 tarihinde emekliliğini duyurması takım için oldukça büyük bir sarsıntı yaratmış ve stratejilerinde büyük bir deliğe sebebiyet vermişti.

Dallas Cowboys’taki 7 sezonluk kariyerinde oynadığı 96 oyunun hepsinde başlangıç oyuncusu olan Frederick;

  • 5 Kez Pro Bowl Şampiyonluğu
  • 2x All-Pro İkinci Takım oyuncusu
  • All Pro birinci takım oyuncusu
  • PFWA All-Rokie Team

Ödüllerine takımıyla beraber sahip olmuş ve kariyeri boyunca oldukça başarılı bir oyuncu olarak nitelendirilmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here