Juwan Brescacin Toronto'da Kalıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Bmo field (8820851518) Photo by paul bica from toronto, canada /CC-BY-2.0

Toronto Argonauts Juwan Brescacin’le Uzatma Anlaşması İmzaladı

Uzun bir süredir sessizliğini koruyan 2017 Grey Cup şampiyonu Toronto Argonauts; 11 Şubat 2020 tarihinde imzalanan bir anlaşma çerçevesinde Toronto kadrosuna katılmış olan tecrübeli Wide Receiver oyuncusu Juwan Brescacin ile uzatma anlaşması imzaladı.

Wide Receiver oyuncusu Brescacin; 2019 sezonunun 7. haftasındaki Ottawa Redblacks karşılaşmasında sakatlanan Brescacin, yaşadığı sakatlıktan ötürü sezonun geri kalan 6 maçında sahaya çıkamamış ve Winnipeg Blue Bombers’ın Grey Cup şampiyonluğuyla sona eren 2019 sezonunda Calgary Stampeders’a veda etmişti.

Juwan Brescacin – Kariyer ve İstatistikler

2016 CFL Draft‘ının 2. round ve 15. sırasından Calgary Stamepders tarafından seçilmiş olan Wide Receiver oyuncusu Brescacin; 17 Mayıs 2016 tarihinde Calgary Stamepders ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 2 farklı takımın -Calgary Stampeders, Toronto Argonauts- kadrosunda bulunmuş olan Wide Receiver oyuncusu Brescacin, toplamdaki 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 69 Receptions
  • 1046 Receiving Yards
  • Longest Reception (50)
  • 6 Receiving Touchdowns
  • 3 Solo Tackles
  • 5 Receptions
  • 112 Receiving Yards
  • Longest Reception (53)
  • 1 Receiving Touchdown

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 44 maçta yer aldı.

Wide Receiver oyuncusu Brescacin; Calgary Stampeders adına sahaya çıktığı “aktif” profesyonel futbol kariyeri boyunca yer almış olduğu bu 44 maçın hiçbirinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini göstermedi.

Önceki makaleTicats Brandon Revenberg ile Kontratı Uzattı
Sonraki makaleRoughriders Kyran Moore ile Kontratı Uzattı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here