Sean Davis Serbest Bırakıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By KA Sports Photos / CC-BY-SA Logo By Washington Football Team /CC-BY-SA

Washington Football Team, RB Adrian Peterson’dan sonra S Sean Davis ile de yollarını ayırdı.

Washington Football Team, geçtiğimiz gün; takımın 2 sezonluk RB oyuncusu olan Adrian Peterson’ı serbest bıraktıklarını duyurmuştu.  

Peterson’ın serbest bırakılmasının üzerinden fazla geçmeden takımdan bir serbest bırakma haberi daha geldi. Washington Football Team, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir diğer açıklama ile Washington Football Team’le ilk sezonuna çıkmaya hazırlanan Safety oyuncusu Sean Davis’i serbest bıraktıklarını açıkladı.  

Sean Davis, Bu yılın mart ayında Washington Football Team ile 1 yıl süreli olan bir kontrat imzalayarak takımla birlikte yeni sezon çalışmalarına başlamıştı.  

Sean Davis – Kariyer ve İstatistikler 

2016 NFL Draft’ın 2. Round ve 58. Sırasından Pittsburgh Steelers tarafından seçilmiş olan Safety oyuncusu Davis, 20 Mayıs 2016’da Steelers ile; 4 yıl süreli, 4,08 milyon dolar değerinde, 1,80 milyon dolar garantili +1,17 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zaman kadar Pittsburgh Steelers adına sahaya çıkan Safety oyuncusu, toplamdaki 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 5 Def. Interceptions 
  • 103 Def. Int. Yards 
  • 20 Passes Defended 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 190 Solo Tackles 
  • 57 Assist Tackles 
  • 11 Tackles For Loss 
  • 18 Solo Tackles (Playoffs)  
  • 10 Assist Tackles (Playoffs)  
  • 1 Tackles For Loss (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 48 maçta yer aldı. 

4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 48 maçta yer almış olan Safety oyuncusu Sean Davis; bu 48 maçın 41’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleJosh Rosen Serbest Bırakıldı
Sonraki makaleReuben Foster, IR’a yerleştirildi
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here