Rex Burkhead, Patriots’la Olan Anlaşmasını Yeniden Yapılandırdı

Rex Burkhead, Patriots'la Olan Anlaşmasını Yeniden Yapılandırdı | Korumalı Futbol Türkiye
New England Patriots grand entrance” by SAB0TEUR is licensed under CC BY-SA 2.0.

New England Patriots’ın Running back Oyuncusu Rex Burkhead, Takımla Olan Anlaşmasını Yeniden Yapılandırdı. 

New England Patriots’ın, Nebraska Cornhuskers çıkışlı Running Back oyuncusu olan Rex Burkhead, takımla olan anlaşmasının son yılında; anlaşmasını yeniden yapılandırdı.

Geçtiğimiz sezonda 13 maçta yer alan ve 302 yarda koşarak 3 touchdown, 279 yarda koşarak 27 pas elde eden 30 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz 3 sezondaki yaralanmalarından ve performansındaki dalgalanmalardan dolayı, yeniden yapılandırılan anlaşmasında istediği kadar iyi miktarları göremedi.  

Rex Burkhead, Patriots'la Olan Anlaşmasını Yeniden Yapılandırdı | Korumalı Futbol Türkiye
Rex Burkhead” by Jeffrey Beall via Wikimedia Commons is licensed under CC BY 4.0.

2018 yılında New England Patriots ile 3 yıl süreli 9,75 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzalayan Burkhead, yeni anlaşma ile biraz daha düşük meblağlar ile karşı karşıya kaldı. 

Eski anlaşmasında temel tazminatı 3 milyon dolar olan Rex Burkhead, maalesef ki yeni anlaşmasında bulunan tazminat maddesi ile bu miktar yerine yalnızca 2 milyon dolarlık bir temel tazminat alabilecek.  

Aynı zamanda yeniden yapılandırma ile temel maaşı 1,05 milyon dolar olarak belirlenen oyuncunun; yeni anlaşma çerçevesinde oyun başına 400.000 dolarlık bir kadro bonusu ve 550.000 dolarlık bir imza bonusu elde edeceği de bildirildi. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir