Pro Football Hall Of Fame, 10 Haziran’da Açılıyor

Covid-19 Salgını ile beraber Pro Football Hall Of Fame müzesi de tıpkı diye birçok kurum gibi faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmış ve 16 Mart tarihinde kapılarını halka kapatmıştı.  

Pro Football Hall Of Fame resmî web sitesi üzerinden yapılan bir açıklamada, müzenin 10 Haziran tarihinde kapılarını açıp faaliyete gireceği bildirildi. 

Pro Football Hal Of Fame’in onur listesi başkanı ve aynı zamanda CEO’Su olan David Baker, konu hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.  

“Mükemmelliği kutlamak isteyen taraftarlara ilham vermeye hazırız. Ve bunu; ziyaret eden halkımızın ve özel personelimizin güvenliğini her kararımızın ön safında tutacak ve böyle ilerlemeye devam edeceğiz.” 

“Eylül 1963’teki büyük açılıştan bu yana Pro Football Hall Of Fame, 2 günden fazla bir süre boyunca açık kalmamıştı. Yaklaşık üç aylık bir süre sonucunda bu harika alanın kapılarını açma heyecanımızı hayal edebilirsiniz.” 

“Onları tekrardan karşılıyor ve bu oyunun kahramanlarını onurlandırarak onların tarihlerini korumak ve değerlerini tanıtmak ayrıca yer yerde mükemmelliği kutlayabilmek adına onlara katılıyoruz.”  

Pro Football Hall Of Fame, 10 Haziran'da Açılıyor | Korumalı Futbol Türkiye

Pro Football Hall Of Fame’in Ziyaret Protokolleri

Tıpkı NFL tarafından yayımlanan 2020 Sezonu ve Takım Tesisi protokolleri gibi Pro Football Hall Of Fame müzesi için de oldukça sıkı ve gelişmiş güvenlik önlemleri alındı.  

  • Tüm çalışanlar binaya girdikten sonra temassız tarama termometresi ile sıcaklık testine tabi tutulacaktır. Vücut ısısı 100.0 F’yi aşan kişilerin içeriye girişine izin verilmeyecektir.  
  • Kurum içerisinde bulunan herkesin bir maske giymesi gerekir. Konuklar maske giyilmeye teşvik edilecektir. Talep üzerine konuklara tek kullanımlık maske verilecek ve konuklar isterlerse Fame Hall markalı deri maskeleri satın alabilecek.  
  • Konuklar, isterlerse ziyaret esnasında tek kullanımlık vinil eldiven isteyebilirler. 
  • Konuklara, sergilerin dokunmatik ekranlarına veya asansör düğmelerine olacak olan temasları doğrultusunda temas noktalarında kullanılmak özere özel bir kalem verilecektir. 
  • Müzenin kafe bölümü ve bazı uygulamalı sergiler şu anda kapalıdır. Uygulamalı sergilerin bazıları bir süre böyle kalabilir.  
  • Müze boyunca el dezenfektanı istasyonları yerleştirilmiştir. 
  • Hall Of Fame ve misafir hizmetleri olmak üzere birçok alanda bariyer kurulmuştur.  

Müzenin açılması doğrultusunda uygulanacak olan protokollerin bunlar olduğunun belirtilmesinin yanı sıra; yaz mevsimi için çalışma saatlerinin sabah 9’dan akşam 6’ya kadar olduğu da açıklandı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir