NFL Gündem 19 Şubat 2021

NFL Gündem 19 Şubat 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 19 Şubat ‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Marvin Jones’un Hedefi Super Bowl Şampiyonluğu

Wide Receiver oyuncusu Marvin Jones, gün içerisinde Detroit Free Press aracılığıyla yaptığı açıklamada kariyerinin gidişatı ve hedefleri hakkında konuştu.

Yakın zamanda 31 yaşına basacak olan Wide Receiver, yaptığı açıklamada yeni takımıyla birlikte Super Bowl şampiyonluğunu hedeflediğini de açık ve net bir şekilde ortaya koydu.

Kariyerimin bu noktasında, istediğim şey bu. — Eğer kapımı çalan bazı takımlar olursa, her iki taraf için de işe yarayacak olan bir şeyler bulacağız. Aynı zamanda 31 yaşındayım ve 10. sezonuma giriyorum. Bu yüzden hiç yavaşlama belirtim yok. Ve sanırım elde edeceğim şeyler de bunu gösterecek.”

(Marvin Jones – Kariyerinin Gidişatı ve Super Bowl Hedefi Hakkında Yaptığı Açıklama – Kısaltılmıştır.)

Justin Herbert’dan Tom Brady Göndermesi “Herkes Onun Gibi Olmayı Arzulamalı” (NFL – AFC)

2020 NFL AP Offensive Rookie of the Year ödülünün sahibi olarak NFL‘e gerçekten bir şeyler başarmak adına geldiğini kanıtlamış olan Justin Herbert, gün içerisinde yaptığı açıklamada Tom Brady ve Super Bowl şampiyonluğuna değindi.

Genç oyuncu, “Herkes onun gibi olmayı arzulamalı” sözlerini ifade ederek Tom Brady‘nin niteliğini vurguladı.

Bence herkes Tom Brady gibi olmayı, onun kadar başarılı olmayı ve bunu yapabildiği sürece yapmayı arzulamalı. Daha önce böyle bir şey yapan kimse olduğunu sanmıyorum. Kazanmak, oyun kurucu pozisyonunun nihai amacı takımınızı kazanacak bir konuma getirmektir. Bunu yaptı. O bir yarışçı ve kazanmanın yolunu buluyor bence bu işin en iyi yanı da bu.

Carolina Panthers Tre Boston ile Yollarını Ayırdı (NFL – NFC)

5-11’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Carolina Panthers, 31 Temmuz 2019 tarihinde ikinci kez kadroya katılmış olan Safety oyuncusu Tre Boston’ı serbest bıraktı.

Tecrübeli oyuncu, 2014 NFL Draft‘ında Carolina Panthers tarafından Draft edildikten sonra, 2 Mayıs 2017 tarihinde kadar Panthers adına forma giymişti.

Arizona Cardinals Chandler Jones’u Bırakmayı Reddetti (NFL – NFC)

8-8’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Arizona Cardinals’in Genel Müdürü Steve Keim bugün yaptığı açıklamada Chandler Jones’u serbest bırakma fikrini reddedeceğini ifade etti.

Keim, sunulan bu fikri reddetmesi çerçevesinde takım bütçesinde oluşması beklenen +15 milyon dolar parayı da bir kenara itmiş oldu.

Ancak oyuncunun bu sezondaki istatistikleri göz önünde bulundurulduğu zaman GM Keim’in verdiği bu kararın ne denli doğru kabul edilebildiği/bileceği de oldukça açık olarak karşımıza çıktı.

Philadelphia Eagles DeSean Jackson ile Yollarını Ayırdı (NFL – NFC)

4-11-1’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Philadelphia Eagles, 13 Mart 2019 tarihinde ikinci kez kadroya katılmış ve bu zamana dek kadroda forma giymiş olan Wide Receiver oyuncusu DeSean Jackson’ı serbest bıraktı.

Genç oyuncu 2008 NFL Draft‘ında Philadelphia Eagles tarafından seçilmiş ve 2013 sezonunun sonuna kadar Eagles adına forma giymişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir