NFL- Covid 19 ile Mücadele Kapsamında Yeni Düzenlemeler

NFL, Covid-19 ile mücadele kapsamında faaliyete geçireceği yeni uygulamaları açıkladı.  

Geçtiğimiz günlerde Yeni Sezon ve Takım Tesisleri Protokolleri’ne eklenen yeni maddelerle beraber Ulusal Futbol Ligi, covid-19 ile mücadele kapsamında ipleri sıkılaştırmaya başladı. 

NFL, yapmış olduğu son açıklama ile beraber, bu ay içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan takım kampları öncesinde futbol oyuncularının aileleri ve yakınlarına covid-19 testi gerçekleştirileceğini bildirdi.  

NFL Network’ten Tom Pelissero, yakın zamanda faaliyete geçirilmesi beklenen uygulamalar hakkında şu sözleri ifade etti. 

“Siz söyleyebileceğim şu anki protokoller dahilinde, iki farklı testten oluşacak olan bir başlangıç taraması olacağıdır. Şimdi; oyuncuları test etmenin yanı sıra oyuncuların aile üyeleri ve birlikte yaşadığı diğer kişiler de test edilecek ve 24 saat içerisinde sonuçlar ortaya çıkacak.” 

Yapılan açıklamalarla beraber Ulusal Futbol Ligi, aynı zamanda bu sürecin Dr. Allen Sills ve Dr. Thom Mayer’ın gerçekleştirdiği konferans görüşmesindeki alınan kararlar daihlinde  gerçekleştirildiğini bildirdi.  

NFL- Covid 19 ile Mücadele Kapsamında Yeni Düzenlemeler | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Logo – Photo By Michael Tipton / CC-BY-SA

NFL – Güncellenen Yeni Sezon Protokolleri  

  • Covid-19 testi pozitif çıkmış olan bir bireye yakın temasta bulunulmuşsa, bir PCR virüs testi gerekli olup sonuçlar elde edilinceye kadar sosyal izolasyon gereklidir.  
  • PCR virüs testi negatif kalırsa, birey gözlem altında tutularak, gerçekleştirilecek düzenli testlerin ardından kulüp tesisine geri dönüşüne izin verilir.   
  • Eğer test pozitif olursa ve kişide semptomlar yoksa bu durumda farklı protokoller uygulanır. Bu durumdaki bireyler ekip tesislerinden uzakta olur ve geri dönmeleri için tıbbi onay gereklidir.   
  • Bir kulüp çalışanı ve kulüp personelinin diğer bir üyesi bilerek bu protokollere uymazsa, disipline tabi tutulacaktır. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir