Kevin Francis Roughriders’a Geri Döndü

Saskatchewan Roughriders Kevin Francis ile Anlaşma İmzaladı

Geçtiğimiz hafta Defensive end oyuncusu Charleston Hughes‘i serbest bırakmış olan Saskatchewan Roughriders; Covid-19 sebebiyle iptal edilen 2020 sezonunu BC Lions’ın antrenman kadrosunda geçiren Linebacker oyuncusu Kevin Francis ile anlaşma imzaladı.

2016-2018 sezonlarında Riderville adına forma giymiş olan genç Linebacker, 2021 sezonunda bu faaliyetini tekrarlayacak

Kevin Francis – Kariyer ve İstatistikler

2016 NFL Draft’ında Undrafted olarak kalmış oyunculardan biri olduktan sonra 2016 CFL Draft /Supplemental)‘ta Saskatchewan Roughrides tarafından seçilmiş olan Linebacker oyuncusu Francis; Draft’tan sonra Saskatchewan Roughriders ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 3 takımın -Saskatchewan Roughriders, Ottawa Redblacks, BC Lions*- kadrosunda yer almış olan Linebacker oyuncusu Francis, 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Punt Returned (Preseason)
  • Longest Punt Return (10) (Preseason)
  • 15 Solo Tackles
  • 2 Fumbles Forced

İstatistiklerini elde etti ve ayrıca 52 maçta forma giydi.

Linebacker oyuncusu Francis; 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca forma giymiş olduğu bu 52 maçın 10’unda başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Saskatchewan Roughriders’ta Daha Önce

Saskatchewan Roughriders Charleston Hughes’ı Serbest Bıraktı

Saskatchewan Roughriders, 2 Şubat 2018‘den bu yana kadroda forma giyen All-Star Defensive End oyuncusu Charleston Hughes ‘ı Serbest bıraktı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir