Ken Riley Bugün Hayata Gözlerini Yumdu

Cincinnati Bengals takımının eski cornerback oyuncusu olan Ken Riley, bugün; 72 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı. 

Florida A&M ÜniversitesiKen Riley’in bugün erken saatlerde vefat ettiğini bildirdi, ancak oyuncunun ölüm nedeni hakkında bir açıklama yapılmadı.  

Cincinnati Bengals başkanı Mike Brown, bugün Ken Riley’in ölümü üzerine bazı açıklamalarda bulundu ve Riley’in ailesine başsağlığı diledi.  

“Buradaki herkes Kenny’yi severdi. Herkes ona saygı duyuyordu. Bizimle olduğu zamanda ve Florida A&M’de ki Antrenör, Atletik Yönetmenlik kariyerlerinden sonra da başarılıydı.  

Lemar Parrish ve Ken buraya geldiklerinde, hiçbir zaman sadece bir cornerback olmadılar. Onlar şimdiye kadar sahip olduğumuz en iyi iki kişi.”  

“On yıl boyunca o pozisyondaydı ve endişelenmek zorunda kalmadı. Onu Özleyeceğim, o iyi bir adam ve sağlam bir adamdı. Ailesine başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz.” 

Ken Riley Bugün Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright | Associated Press (AP) Taken From IPTC Metadata

Ken Riley’in Oyunculuk Kariyeri

Florida A&M üniversitesi’nde futbol oynayan Riley, daha sonra üniversitenin antrenörlüğünü de yapmıştı. 

Kariyeri boyunca başarıdan başarıya koşan Ken Riley; üniversite hayatından sonra gerek Cincinnati Bengals’de oynayarak; gerekse de Florida A&M Üniversitesi’nin antrenörlüğünü ve atletik yönetmenliğini yaparak oldukça aktif bir kariyere sahip oldu.   

Florida A&M Üniversitesi’ndeki kariyerini sonlandıran Riley, iki sezon boyunca Green Bay Packers’ın asistanlığını yapmış; ve daha sonra tekrardan Florida A&M Üniversitesi’ne dönerek 2004 yılına kadar kariyerini burada devam ettirmişti.  

3 Kez All-Pro olan Riley, daha sonra da koçluk yıllarında 2 Defa MEAC Yılın Koçu Ödülü’nü kazanmıştı.  

O oldukça iyi işler çıkararak bize güzel anılar bıraktı, huzur içinde yat Ken Riley; seni özleyeceğiz.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir