John Harbaugh NFL Protokolleri Hakkında Konuştu | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights : Kirby Lee- USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Baltimore Ravens baş koçu olan John Harbaugh bugün yapmış olduğu bir açıklamada NFL‘in yeni sezon protokolleri hakkında endişelerini dile getirdi. 

“Bir İnsan Olarak Bunları Uygulamak İmkansız”

John Harbaugh yapmış olduğu açıklamada geçtiğimiz hafta NFL tarafından yayımlanmış olan 2020 sezonu ve takım tesisi protokollerine dikkat çekerek “insan olarak imkânsız” sözlerini vurguladı.  

“Bu konu hakkında yapabileceğimiz her şeyi yapacağız. Maskelerimiz olacak ancak biliyorsunuz ki bu pratikte bir iletişim sporu; birbirimizle yüz yüze iletişim kurabilmeli ve pratik yapmalıyız.”  

Sadece J. Harbaugh değil, aynı zamanda birçok koç ve kulüp de bu protokol konusundaki şikayetlerini dile getirmiş ve uygulanabilirliği konusunda tereddütlerini bildirmişti. 

NFL, Juneteenth'de Resmi Tatil Uygulayacak | Korumalı Futbol Türkiye

NFL Network’ten Tom Pelissero ise NFL NOW aracılığı ile yapmış olduğu bir açıklamada John Harbaugh ve diğer takımlar tarafından yapılan açıklamaları temel aldı.  

“Bilim ve veriler doğrultusunda karar alıyorlar. Yani her geçen gün sürekli güncellenen veriler gibi bazı protokoller önümüzdeki haftalarda değişebilir ya da her şey değişmeden aynı kalır.”  

Bununla beraber ulusal futbol ligi yapmış olduğu resmi açıklamalar doğrultusunda takımlar ve oyuncular zorlansa dahi; bu protokollerin uygulanmasının yeni sezon ve faaliyetlerin sürdürülebilirliği için gerekli olduğu vurgulandı.  

Aynı zamanda NFL, bu protokollerin belirlenmesindeki en önemli faktörlerden birinin Covid-19 kapsamındaki veriler olduğunu açıkladı.  

NFL, yapmış olduğu açıklamada protokollerin belirlenmesi doğrultusunda yerel ve ulus çapında sağlık kuruluşları ve ligin kendi sağlık departmanı ile ortak çalıştıklarını da özellikle vurguladı.  

Önceki makaleNFL, Juneteenth’de Resmi Tatil Uygulayacak
Sonraki makaleColin Kaepernick NFL’e Geri Dönebilir
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here