John Harbaugh'dan Lamar Jackson ve Yeni Sezon Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
John Harbaugh Photo: Copyrights : Kirby Lee- USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Baltimore Ravens’ın baş koçu John Harbauhg, bugün yaptığı açıklamada Lamar Jackson hakkında konuştu ve gelecek sezona değindi.

John Harbauhg bugün Baltimore Ravens‘ın web sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Lamar Jackson hakkında şu sözleri söyledi; 

“Safety oyuncuları ve corner oyuncuları receiver oyuncuları karşısında bire bir olacaklar, özellikle de downfield atışlarında. Bunun için ödeme yapmalıyız. Lamar Jackson’un bu konuda bir sonraki adımı atacağına ve receiver oyuncularımızın da bir sonraki adımı atacağına gerçekten inanıyorum. (John Harbaugh’un; L. Jackson ve oyuncu kadrosununun 2020 sezonu hakkındaki yorumu) 

Pro Football Focus tarafından yapılan Most Passing TDs listesinde 25 TD ile 1. sırada yer alan L. Jackson, geçen sezonda tüm ilgileri üstüne toplamıştı. 

Birçok spor yorumcusu tarafından yapılan yorumlara göre bu sezonda Baltimore Ravens‘ın hücum oyunları takımın potansiyel rush oyunları ile birleştiği zaman bu kombinasyon; Baltimore Ravens’ı sezonun savunulamaz takımları arasına sokabilir.  

Ayrıca John Harbaugh;  

“Daha fazla oyuncumuz açık olmalı. Ayrıca paslarda daha büyük oynayışlar ile daha büyük fırsatlara sahip olmalıyız.” 

“Şu anda iyi olduğum koşu oyunlarını parçalayarak daha geleneksel bir hücumda bulunacağımızı söyleyemem. Bu yapmak istediğimiz son şey. Sadece takımların zayıflıklarından faydalanmak konusunda daha iyi olmak istiyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı. 

2018 NFL Draft’ının 32. Sırasında Baltimore Ravens tarafından seçilen Lamar Jackson; çaylak sezonuna bir yedek olarak başlamış ancak Joe Flacco’nun yaralanmasının ardından takımın QB1 oyuncusu olmuştu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here