Javon Wims Maçtan Atıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marco Verch /CC-BY

Chauncey Gardner – Jonshon bir yumruk vakasıyla daha karşı karşıya kaldı.  

Geçtiğimiz saatlerde gerçekleşen Chicago Bears – New Orleans Saints maçının üçüncü çeyreğinin ortalarındayken, Chicago Bears’ın  Wide Receiver oyuncusu Javon Wims; New Orleans Saints oyuncusu  Chauncey Gardner – Jonson’a doğru yürüdü, göğsüne dokundu ve onu yumruklamaya başladı.  

Chicago Bears baş koçu Matt Nagy, maçın sonlanmasına kalmadan maçtan atılan Javon Wims’in davranışları ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada; “Üçüncü çeyrek olayından gerçekten çok rahatsız oldum. Beni rahatsız etti. Sert oynayan adamlarla gurur duyuyorum. (Özverili adamlar)”  

Javon Wims’in neden Chauncey Gardner-Johnson ile böyle bir münakaşa içerisine girdiği bulunamadı. Chauncey Gardner-Johnson, aynı olayı takım arkadaşı Michael Thomas’la da yaşamıştı.  

Javon Wims’in para cezasına çarptırılması ve bir süre askıya alınması bekleniyor.  

Javon Wims – Kariyer ve İstatistikler 

2018 NFL Draft’ının 7. round ve 224. sırasından Chicago Bears tarafından seçilmiş olan Wide Receiver oyuncusu Wims, Draft dönemi sonrasında Chicago Bears ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı. 

Bu zamana kadar Chicago Bears adına sahaya çıkmış olan Wide Receiver oyuncusu Wims, toplamdaki 3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 51 Pass Targets 
  • 26 Receptions 
  • 244 Receiving Yards 
  • 2 Receiving Touchdowns 
  • 14 First Downs Receiving 
  • Longest Reception (37)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 27 maçta yer aldı. 

3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 27 maçta yer almış olan Wide Receiver oyuncusu Wims; bu 27 maçın 7’sinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleRoundup: Gardner Minshew Texans Maçına Çıkacak Mı?
Sonraki makaleTrent Brown Hastaneye Kaldırıldı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here