Deandre Baker ve Quinton Dunbar silahlı soygunla suçlandı

Deandre Baker ve Quinton Dunbar adına silahlı soygun ve gasp suçlarından arama emri çıkartıldı!

New York Giants CB oyuncusu Deandre Baker ve Seattle Seahakws CB oyuncusu Quinton Dunbar‘ın, bir ev partisinde insanları silah zoruyla soyup değerli malları gasp ettikleri hakkında iddialar vardı.

Miramar Polis Departmanı sözcüsü Tania Rues, oyuncular hakkında arama emri çıkartıldığını açıklayınca bu iddialar doğrulandı.

Deandre Baker ve Quinton Dunbar, partide silah zoruyla yaklaşık 12.000$ nakit ve 61.100$ değerindeki değerli saatleri gasp ederek kayıplara karıştı.

Kurbanlardan birisi, ifadesinde yaklaşık 70.000$ değerinde para kaybettiklerini ve oyuncular ile olaydan iki gün önce başka bir partide tanıştığını vurguladı.

İddialara göre oyuncuların yanında bir de kırmızı maskeli biri yer alıyordu, ancak o kişinim kimliği halen belirlenemedi.

“Önceden Planlanmış Bir Olaydı”

Polis beyannemesindeki bir tanığın ifadelerine göre bu olay planlı bir olarak gerçekleştirilmişti, tanığın sözlerine göre 3 farklı kaçış aracı suçluların hemen ayrılması için bölgenin farklı yerlerinde önceden konumlandırılmış haldeydi.

22 yaşındaki Deandre Baker, silahli soygun için dört ve ağırlaştırılmış saldırı için de dört olmak üzere toplamda sekiz suçlama ile karşı karşıya kalırken 27 yaşındaki Quinton Dunbar hakkında, silahli soygun için 4 suçlama yer alıyor.

Dunbar‘ın Baker‘dan daha az suçlamayla karşı karşıya olmasının sebebi ise Dunbar‘ın ağırlaştırılmış saldırı suçunu işlediği hakkında kesin bir kanıt olmaması.

Covid-19, NFL maçlarının başlamasına engel olabilir mi?

NFL, olaydan haberdar olduklarını ancak bir yorumda bulunmayacaklarını ifade ederken New York Giants tarafından yapılan bir açıklamada Deandre Baker ile irtibat halinde oldukları ancak daha fazla açıklama gerçekleştiremeyecekleri bildirildi.

Bunun yanı sıra Seattle Seahawks ise;
Quinton Dunbar ile ilgili durumun farkındayız ve hala bilgi topluyoruz. NFL araştırmacılarına ve yerel yetkililere ilerleyen zaman içerisinde daha fazla yorum yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Oyuncular halen tutuklanmadı, Tania Rues ise bu konuda yetkililerin NFL ve oyunculardan biri için avukatla görüşme halinde olduklarını söyledi. Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here