Damon Arnette, Raiders ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Maize & Blue Nation / CC-BY

Las Vegas Raiders, 2020 NFL Draft‘ın 1. round ve 19. sırasından seçmiş olduğu  Damon Arnette ile çaylak anlaşması imzaladıklarını açıkladı. 

NFL Network’ten Grant Gordon tarafından yapılan raporlamalar dahilinde;  Las Vegas Raiders ve Damon Arnette arasında imzalanan çaylak anlaşmasının; 4 yıl süreli olduğu, 7,3 milyon dolar imzalama bonusu içerdiği ve bununla beraber anlaşmanın asıl maddi değerinin ise 13,4 milyon dolar değerinde olduğu bildirildi.  

Las Vegas Raiders, Henry Ruggs ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By June Rivera / CC-BY-SA

Damon Arnette – İstatistikler 

Kolej futbolu kariyerini Big Ten konferansına dahil üniversitelerden olan Ohio State  University’nin Ohio State Buckeyes futbol takımında Cornerback oyuncusu olarak geçirmiş olan Arnette, 3 senelik kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 104 Solo Tackles 
  • 36 Assist Tackles 
  • 5 Intercepitons 
  • 132 Interception Return Yards 
  • 1 Interception Return TD  
  • 22 Pass Defene 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 2 Fumbles Forced 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 47 maça çıktı.  

2019-2020 sezonu sonunda 2020 NFL Draft’a katılmış olan oyuncu 2020 NFL Draft’ın  1. round 19. sırasından Las Vegas Raiders tarafından seçildi. 

Las Vegas Raiders ile 4 yıl süreli ve imzalama bonusuyla birlikte toplamda 20,7 milyon dolar değerinde çaylak anlaşması imzalamış olan oyuncu; bununla beraber profesyonel futbol kariyerine de giriş yapmış oldu.   

Oyuncunun istatistikleri; Sports Reference College FootballWikipedia ve NFL’den alınmış ve Korumalı Futbol Türkiye tarafından yorumlanmış olup tamamen resmi bilgilere dayanmaktadır.  

Önceki makaleNFLPA: 12 Çaylak Oyuncunun Covid-19 Testi Pozitif Çıktı
Sonraki makaleJustin Herbert, Chargers ile Anlaşma İmzalıyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here