Cody Whitehair, Covid-19’a Yakalandı

Cody Whitehair’da Covid-19 Fırtınasına Kapıldı! 

Chicago Bears, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; takımın tecrübeli Offensive Lineman oyuncusu olan Cody Whitehair ’ın yaptırmış olduğu covid-19 testinin pozitif olduğunu duyurdu. 

Chicago Bears;  

“Bu sabah başka bir Bears oyuncusunun covid-19 testinin pozitif olduğu hakkında bilgilendirildik. Sonuç olarak ise kulüp, tüm futbol aktivitelerini durdurmaya ve Halas Hall’ı kapatmaya karar verdi.  Bugünün antrenmanı iptal edildi ve tüm toplantılar sanal olarak yapılacak. Covid-19 testi pozitif çıkan kişi ve temas ettiği tüm kişiler kendilerini karantinaya aldılar bile. NFL sağlık görevlileri ile yakından çalışmaya ve ligin Intensive protokolünü takip etmeye devam edeceğiz. Takımımızın, oyuncularımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği yüksek önceliklidir.”  

Cody Whitehair – Kariyer ve İstatistikler 

Cody Whitehair - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By AlexanderJonesi / CC-BY-SA

2016 NFL Draft’ının 2. round ve 56. sırasından Chicago Bears tarafından seçilmiş olan Offensive Lineman oyuncusu Whitehair, Draft dönemi sonrasında Chicago Bears ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı. 

Bu zamana kadar Chicago Bears adına sahaya çıkan Offensive Lineman oyuncusu Whitehair, toplamdaki 5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 3 Times Fumbled 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • -12 Yards Recovered Fumbles Were Returned 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;  

  • 2016 NFL All-Rookie Team 

Ödülünü de elde etti ve 2018 Pro Bowl’u da dahil olmak üzere toplamda 71 maçta yer aldı. 

5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 71 maçta yer almış olan Offensive Lineman oyuncusu Cody Whitehair; bu 71 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir