Cincinnati Bengals,Girişimlere $250 Bin Bağışlayacak

Cincinnati Bengals, bugün yapılan bir açıklamada topluluk girişimlerine 250 bin dolarlık bir maddi destekte bulunacağını taahhüt etti.  

Takım tarafından yapılan açıklamada desteklenecek olan topluluk girişimlerinin takımın oyuncu kadrosu, antrenör kadrosu ve personeller tarafından seçileceği bildirildi.  

Ayrıca takım tarafından yapılacak olan bu bağışlar hakkında bazı açıklamalar da yapıldı.  

“Ayrımcılığa Karşı Çıkmaktan Gurur Duyuyoruz”

Bengals; önyargı ve ayrımcılıkla mücadele etmenin eylem gerektirdiğine inanıyor. Ancak bunu yapmak için önce dinlemeliyiz.” 

“Bu problemler uzun süredir bizimle birlikte. Kulübümüzün kurucusu Paul Brown’un 1946’da Marion Motley ve Billl Willis ile profesyonel sporlardaki renk bariyerlerinin kırılmasından başlayarak ayrımcılığa karşı çıkmaktan ve insanları eyleme teşvik etmekten gurur duyuyoruz. Bu ilkeler, bugünkü düşünce ve eylemlerimize rehberlik eden aynı ilkelerdir.”  

“Eşitliği ilerletme çabamız sürüyor, ilerlemeye ihtiyacımız var ve bu oldukça gerekli. Bunlar sadece söylenen sözler değil. Cincinnati Bengals, kulüp tarihi boyunca bu ilkeler doğrultusunda hareket etti ve bu süreçten sonra da bu ilkelere bağlı kalarak faaliyetlerine devam edecektir.”  

NFL Oyuncularının Mesajı: "Ya Ben George Floyd Olsaydım" | Korumalı Futbol Türkiye

Ayrıca Cincinnati Bengals, bu ilkelerin; takımın kurucusu olan Paul Brown’un şu sözüne bağlı olduğunu da dile getirdi;  

“Kaybettiğiniz zaman hiçbir şey söylemeyin. Kazandığınız zaman ise daha da az şey söyleyin.”  

George Floyd’un ırkçı bir polis tarafından öldürülmesi üzerine alevlenen ve ırksal adaletsizliğe karşı çıkan bu meşale; git gide her yere sıçramaya ve insanları bu durum karşısında protesto etmeye teşvik ediyor.  

NFL bünyesinde birçok oyuncunun başlattığı yardım kamplarının yanı sıra takımların da destek verdiği bu barışçıl protesto hareketleri; oldukça etkin olarak faaliyet gösteriyor ve tüm insanlara yardımcı olmaya devam ediyor.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir