Christian Hackenberg Beyzbol Oynamaya Karar Verdi | Korumalı Futbol Türkiye

Christian Hackenberg şansını beyzbolda denemeye karar verdi.  

New York Jets’in eski quarterback oyuncusu olan Christian Hackenberg, bugün NBC aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada kariyerinin geleceği hakkında konuştu.  

Bir NFL oyuncusu olmasına ve 2 senesini NFL’de geçirmesine rağmen hiçbir maçta yer almayan ve istatistiklerinde 0’dan başka bir sayı bulunmayan Christian Hackenberg; yapmış olduğu açıklamada kendisini beyzbolda denemeye karar verdiğini açıkladı.  

“Sadece rekabet etmek istiyorum, NFL ile denemelerim oldu ve sıkıntılar yaşadım. Başarılı da oldum, bir roller coaster yolculuğu yaptım. Günün sonunda burada 25 yaşında olarak oturuyorum, depomda hala oldukça fazla şeyin kaldığını hissediyorum.” 

“Beyzbol oynayarak büyüdüm, bu süreçte herkesin zamanı var ve her şey kapatıldı. Çok fazla bir faaliyet yoktu bu yüzden düşündüm ve neden olmasın dedim. Sadece biraz eğlenmek istedim.”

Christian Hackenberg Beyzbol Oynamaya Karar Verdi | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights Ed Mulholland- 2017 Getty Images This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Hackenberg’ün Geçmiş Kariyeri

Hackenberg, 2016 NFL Draft’ının 2 round 51. Sırasından New York Jets tarafından seçilmiş ancak NFL’de geçirdiği 2 sezon boyunca hiçbir maçta yer alamamıştı. 

NFL’de geçirdiği süreçte Cincinnatti Bengals ve Philadelphia Eagles’la da anlaşma yapmış olan Hackenberg, 2018 yılında antrenman esnasında Cincinnati Bengals tarafından serbest bırakılmıştı. 

Kariyeri başarısızlıklarla dolu olan oyuncu, bu seferde AAF (Alliance of American Football)’de şansını denedi ve 2019 senesinde Memphis Express takımında yer almaya başladı.  

2019 sezonunun sonunda AAF ligi kapatıldı ve tüm faaliyetler durduruldu.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here