Brad Erdos Emekliye Ayrıldı

Calgary Stampeders Brad Erdos’u Emekliliğe Uğurladı

2014 ve 2018 Grey Cup şampiyonluğunda Calgary Stampeders adına forma giymiş olan tecrübeli Offensive Lineman oyuncusu Brad Erdos emekliye ayrıldı.

“Bu organizasyonun bir parçası olduğum ve bazı harika takım arkadaşlarıyla oynadığım için şanslıyım. Onların yanında oynamak bir ayrıcalıktı. Birlikte forma giydiğim O-Line’ın diğer üyeleri harika oyuncular ve arkadaşlardı. Bu, her gün işe gelmeyi kolaylaştırdı.” (Brad Erdos – Emeklilik Açıklaması)

Calgary Stampeders Başkanı ve Genel Müdürü John Hufnagel ise, Brad Erdos’la yollarını ayırımalarını şu sözlerle özetledi;

“Brad, 2018’deki Grey Cup şampiyonluğu da dahil olmak üzere başarımızın önemli bir parçasıydı. Ve ona bu organizasyon adına yaptığı her şey için teşekkür ediyorum. Ona, eşi Amanda ve oğulları Carson ile Connor’a gelecek için en iyi dileklerimi sunarım.”

Brad Erdos – Kariyer ve İstatistikler

2012 CFL Draft‘ının 4. round ve 27. sırasından Calgary Stampeders tarafından seçilen Offensive Lineman oyuncusu Erdos; 7 Ocak 2014 tarihinde Calgary Stampeders ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zaman kadar Calgary Stampeders adına forma giyen Offensive Lineman oyuncusu Erdos, 5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Solo Tackle
  • 1 Fumble Recovered
  • 3 Def

İstatistiklerini elde etti ve ayrıca 2014, 2018 Grey Cup şampiyonluğunda Calgary Stampeders adına forma giymesiyle birlikte bu zamana dek 61 maçta yer aldı.

Offensive Lineman oyuncusu Brad Erdos; 5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca forma giydiği bu 61 maçın 42’sinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir