NFL 'den Babalar Günü Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: (Creator) Ted S. Warren | 2018 The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Bugün Babalar Günü, her birimiz bugün de babalarımıza olan sevgilerimizi dile getiriyoruz, ancak bugünün tarihçesini ne kadar iyi biliyoruz?  

Babalar Gününün Tarihçesi

Amerika İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd’un babası onu ve diğer 5 kardeşini annesinin yokluğunda tek başına büyütmüştü. 

Smart Dodd’da, tıpkı annelerin olduğu gibi babaların da özel bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. 

Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ı Babalar Günü ilan etmek uğruna çalışmalar gerçekleştiren Dodd, maalesef ki çalışmalarının sonuçlarını o güne yetiştiremedi.  

Ancak yapılan çalışmalar doğrultusunda haziran ayının üçüncü pazar günü Babalar Günü olarak ilan edildi.  

Bu özel gün ilk kez 19 Haziran 1910’da Washington’un Spokane şehrinde kutlandı. 1924 yılında ise ABD başkanı Calvin Coolidge tarafından desteklenen bu kutlamalar; 1966 yılında dönemin başkanı Lyndon Johnson tarafından her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağının açıklandığı bir bildiri ile resmiyete erişti.  

1972 yılında ise dönemin başkanı Richard Nixon’ın imzasıyla beraber bu özel gün ABD’de resmi tatil ilan edildi. 

NFL’den Babalar Günü Mesajı

NFL‘de bu özel gün uğrunda bir faaliyet gerçekleştirdi;

NFL oyuncuları bu özel günü sosyal medyada sevgilerini göstererek kutladılar ve babalarına teşekkürlerini sundular. 

Biz de bizi her zaman koruyan ve kollayan, bizim her zaman yanımızda olan, her çağrımızda koşarak gelen, hayatımız boyunca mentorumuz olan, onları ne kadar kızdırsak ve üzsek de bize saygısından ödün vermeyen; ülkesi, milleti ve ailesi için usanmadan canla başla çalışan babalarımızın Babalar Gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz.  

Önceki makaleThomas Dimitroff 2020 Sezonu Hakkında Konuştu
Sonraki makaleDak Prescott Franchise İmzalamayı Umuyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here