Ana sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Korumalı Futbol Türkiye Projesi Nedir?


Korumalı Futbol Türkiye, ülkemizde, Amerikan Futbolu hakkında daha önce görülmemiş bir basın organı oluşturmayı amaçlayan ve gerek ülkemiz gerekse de dünya çapında basın faaliyetleri yürüten oldukça geniş kapsamlı bir projedir.

Korumalı Futbol Türkiye, 11 Nisan 2020 tarihinde Barboros Yılmaz tarafından kurulmuş ve başta ulusal daha sonra uluslararası olmak üzere tüm Amerikan Futbolu Liglerinde basın faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Kuruluş Nedenimiz

Korumalı Futbol Türkiye projesinin kurulmasındaki en büyük neden; ülkemizde toplamda 19 adet Amerikan Futbolu takımı bulunması ancak bu takımların maçlarının gerçekleştirildiği Türkiye Korumalı Futbol Ligi’ndeki basın faaliyetlerinin çok eksik olması ve takımlarımızın ulusal veya uluslararası alanda elde ettiği başarıların yeteri kadar büyük kitlelere duyurulmamış olmasıdır.

Neden Korumalı Futbol Türkiye?

Korumalı Futbol Türkiye projesini ülkemizde bulunan diğer spor medya projelerinden ayıran en önemli özellik; En başta TKFL, NFL, daha sonra XFL ve gerekse de NCAA olmak üzere hem ülkemizin resmi Amerikan Futbol liginde hem de dünya çapında önde gelen Amerikan Futbol liglerinde meydana gelen gelişmelerin; çok hızlı bir şekilde birinci kaynaktan resmi, doğrulanmış ve hiçbir yorum katılmaksızın takipçi kitlemize aktarılmasıdır.

Bizi diğer spor medya projelerinden ayıran bir diğer özelliğimiz ise ulusal veya uluslararası olan Amerikan Futbol liglerinde meydana gelen tüm gelişmeleri üstün çalışma hızımız sayesinde sizlere çok kısa bir süre içerisinde aktarmamızdır.

Peki Projemiz Faaliyete Başladığından Bu Yana Neler Mi Yaptık?

⦁ İnternet sitemizi, Alexa dünya sıralamasında 14 milyondan 370 bine düşürdük.

⦁ İnternet sitemizi Alexa Türkiye sıralamasında 100 binden 9.000’inci sıralamaya kadar düşürdük.

Instagram üzerinde her hafta ortalama olarak 55.000- 80.000 erişim ve gösterim elde ettik ve bu istatistikler her hafta katlanarak artmaya devam etti.

23-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 2020 NFL Draft‘ı Instagram‘da canlı olarak paylaşıp yorumlayarak; daha önce Türkiye’de yapılmayan bir ilki gerçekleştirdik. 2 gecelik bu süreç boyunca sadece birkaç saat uyuduk.

7 Mayıs’ı 8 Mayıs’a bağlayan gece NFL tarafından yayımlanan maç takvimini Instagram üzerinden canlı olarak paylaşıp yorumlayarak; yine, daha önce yapılmayan bir ilki daha gerçekleştirdik.

⦁ Yaptığımız çalışmalar ile Türkiye Ragbi Federasyonu’nun ilgisini çekmeyi başardık ve Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı sayın Murat Pazan ile bir görüşme gerçekleştirdik.

⦁ Oldukça önemli kitlelere hitap etmeye başladık. Şu anda ülkemizin önde gelen birçok Amerikan Futbolu takımı da Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye‘yi takip ediyor.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan ile Olan Görüşmemiz


Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı sayın Murat Pazan ile gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrasında, kendisi Korumalı Futbol Türkiye’nin misyonu ve vizyonuna oldukça sıcak baktığını ve desteklenmesi gerektiğini belirterek; başta projemizin ve aynı zamanda projemizi de bünyesinde bulunduran Cregal’in kurucusu olan sayın Barboros Yılmaz’a ve daha sonra projemize olan güvencesini ifade etti.

Bu projenin oldukça iyi yerlere geleceğinden emin olduğunu belirten Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı sayın Murat Pazan; ayrıca kendisinin ve Türkiye Ragbi Federasyonu’nun da, Korumalı Futbol Türkiye projesinin arkasında olduğunu açıkladı.

Misyonumuz

Ulusumuzdaki her bireyin birinci kaynaktan ve doğrulanmış olan Amerikan Futbolu haberlerine ulaşma hakkı olduğuna inanıyor; ve ekibimiz ile bu uğurda durmada çalışmalar gerçekleştirerek sizlere Amerikan Futbolu ligleri hakkında dünya çapında yaşanan gelişmeleri birinci kaynaktan ve doğrulanmış bir şekilde aktarıyoruz.

Vizyonumuz

Basın alanında çok eksik faaliyetler bulunan Türkiye Korumalı Futbol Ligi‘nin resmi basın sponsoru olmak; ulusal veya uluslararası alanda takımlarımızın elde ettiği başarıları başta ulusumuza ve daha sonra tüm dünyaya duyurmak; son yıllarda gençlerimizin ilgisinin arttığı bu sporda onların da adını duyurarak hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak ve dünyanın en büyük Amerikan Futbolu Ligi olan NFL’in Türkiye’deki basın sponsorluğunu üstlenebilmektir.